Trwa ładowanie...
dawafy2

DM BZ WBK rekomenduje "kupuj" Arctic Paper, cena docelowa 8 zł

...

Share
dawafy2

11.03. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 6 marca, wydali rekomendację "kupuj" Arctic Paper, a cenę docelową jednej akcji spółki wyznaczyli na 8 zł.

Rekomendacja została przygotowana przy cenie 6,01 zł. W poniedziałek ok. godz. 9.39 kurs Arctic Paper wynosił 6,71 zł.

"Uważamy, że po przejęciu celulozowni Rottneros nastawienie rynku do spółki Arctic Paper powinno ulec zmianie. Grupa stanie się znacznie mniej podatna na wahania cen celulozy i kursów walutowych, a oczekiwane synergie powinny umożliwić jej poprawę wyników w nadchodzących latach" - napisano w raporcie.

dawafy2

"W związku z obniżeniem ryzyka inwestycyjnego można się też spodziewać, że spadnie odwieczne, olbrzymie dyskonto dla wskaźnika EV/EBITDA, z jakim spółka jest notowana względem innych producentów z sektora. Pozytywnie oceniamy też fakt, że przedsiębiorstwu udaje się utrzymać wysoką sprzedaż mimo spadającego popytu na papier w Europie" - dodano.

Analitycy DM BZ WBK przypomnieli, że zarząd spółki planuje zdywersyfikować działalność, rozszerzając ją na opakowania na żywność i biopaliwa, co - z uwagi na nieciekawe perspektywy dla branży - wydaje się być naturalnym krokiem.

Dodali, że za Arctic Paper przemawia również stabilna polityka dywidendowa (spodziewają się 0,25 zł dywidendy na akcję w tym roku i 0,5 zł w roku 2014).

"Wydajemy dla spółki rekomendację +kupuj+ i wyznaczamy 12-miesięczną cenę docelową na poziomie 8 zł za akcję. Oznacza to potencjał wzrostu o 33 proc. Wycena porównawcza wskazuje na wartość 11,4 zł na akcję (90-proc. potencjał wzrostu)" - czytamy w raporcie. (PAP)

jow/ asa/

dawafy2

Podziel się opinią

Share
dawafy2
dawafy2