Trwa ładowanie...
decrfbh

DM IDM chce wydzielić ze swoich struktur działalność maklerską

28.01. Warszawa (PAP) - Zarząd DM IDM chce wydzielić ze struktur spółki przedsiębiorstwo prowadzące działalność maklerską, które nie będzie prowadziło działalności inwestycyjnej -...

decrfbh
decrfbh

28.01. Warszawa (PAP) - Zarząd DM IDM chce wydzielić ze struktur spółki przedsiębiorstwo prowadzące działalność maklerską, które nie będzie prowadziło działalności inwestycyjnej - poinformowała spółka w komunikacie.

"Zamierzamy wydzielić przedsiębiorstwo, które skupi się tylko i wyłącznie na działalności maklerskiej i nie będzie prowadziło działalności inwestycyjnej. DM IDMSA stałby się natomiast spółką o charakterze holdingowym - GK IDMSA - której celem byłoby zarządzanie grupą oraz działalność inwestycyjna" - powiedział Rafał Abratański, wiceprezes DM IDM, cytowany w komunikacie.

GK IDMSA byłaby wówczas podmiotem notowanym na giełdzie, w którego posiadaniu znajdowałoby się 100 proc. akcji domu maklerskiego.

W najbliższym czasie zarząd DM IDM przeprowadzi analizę możliwości i uwarunkowań procesu wydzielenia przedsiębiorstwa zajmującego się działalnością maklerską. Jej rezultaty zostaną przedstawione radzie nadzorczej.

"Cały proces będzie z pewnością rozłożony w czasie, przede wszystkim ze względu na postępowanie licencyjne przed KNF. Uważamy jednak, iż jego przeprowadzenie pomoże nam w zwiększeniu transparentności DM IDMSA, a tym samym w odbudowie zaufania, co jest naszym celem strategicznym" - powiedział prezes spółki Grzegorz Leszczyński. (PAP)

pr/

decrfbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
decrfbh