Trwa ładowanie...
jaja

Do jedzenia i do malowania. Jaja kurze, przepiórcze i … strusie

Żywność drożeje, ale sprzedawcy przed świętami są dla nas łaskawi. Najważniejszy produkt na wielkanocnym stole - jaja - kosztuje tyle, co przed rokiem. Przynajmniej na rynkach hurtowych.

Share
Do jedzenia i do malowania. Jaja kurze, przepiórcze i … strusie
Źródło: Jupiterimages
dpxx5hs

Według informacji Rynku hurtowego w Broniszach jaja kurze w zależności od wielkości sprzedawane są w cenie od 40 do 50 groszy za sztukę. Przedstawiciele rynku przyznają, że ruch jest wzmożony. Sklepy zaopatrujące się w Broniszach najchętniej kupują jaja kurze. Popularne są te o białych skorupkach, a także jaja przepiórcze i… wydmuszki jaj strusich. Niestety te ostatnie dostępne są tylko na zamówienie.

Jaja przepiórcze są kosztują od 20 do23 grosze za sztukę. Ceny strusich wydmuszek to 40 zł za sztukę. Dostępne są również jaja gęsie - znacznie większe od kurzych.

dpxx5hs

W okresie przedświątecznym sklepy chętnie kupują korzenie chrzanu oraz czosnek.
- Zwiększyły się dostawy czosnku krajowego, ale ceny są dość wysokie. Za główkę dorodnego czosnku, odbiorca płaci na rynku w Broniszach około 2 zł, ale w sprzedaży są całe warkocze. Chrzan sprzedawany jest w cenie 10,50 zł/ kg - informuje w komunikacie Małgorzata Skoczowska z Warszawskiego Rolno – Spożywczego Rynku Hurtowego.

Nowalijki tanieją

W ostatnim tygodniu staniały polskie nowalijki. Rzodkiewka z krajowej produkcji, spod osłon sprzedawana jest na rynku w Broniszach w cenie od 1,10 do 1,50 zł za pęczek (skrzynka 30 pęczków). Ogórki w hurcie kosztują ok. 3,30 za kilogram, a pomidory około 7,5 zł/kg (opakowanie po 6 kg tak jak i ogórków). Importowane pomidory są tańsze o 1,20 zł od polskich.

Ceny sałaty masłowej tej z importu i z produkcji krajowej zrównały się. Cena za sztukę waha się od 2 do 2,50 zł (w opakowaniu 12 sztuk). Polska sałata karbowana jest tańsza od importowanej. Kosztuje od 2,30 do 2,75 zł za szt.

Według informacji Rynku hurtowego w Broniszach w cenach owoców krajowych nie zanotowano większych zmian. Jabłek na rynku jest wystarczająca ilość. Nadal najwyższe ceny osiąga odmiana Cortland. Cena za najwyższą klasę jakości dochodzi do 4 zł/kg (skrzynka 15 kilogramów). Ceny hurtowe pozostałych odmian oscylują wokół 3 zł za kilogram.

Zbliżające się Święta Wielkanocne sprzyjają zakupom dekoracji świątecznych, które trafiają na witryny sklepowe. Dużo jest już w sprzedaży dekoracyjnej zielonej rzeżuchy oraz owsa.

dpxx5hs

Podziel się opinią

Share
dpxx5hs
dpxx5hs