Trwa ładowanie...

Dobrze być dzieckiem górnika

Początek roku szkolnego to dla rodziców spore wydatki. Ale są grupy zawodowe, którym przysługują przywileje "z poprzedniego ustroju" - zauważa "Dziennik Zachodni".

Share
Dobrze być dzieckiem górnikaŹródło: fotolia, fot: Petro Feketa
dp73bap

Tradycja "ołówkowego", potwierdzona "Kartą górnika" z 1981 r., gwarantuje pociechom górników dodatkowe pieniądze z racji pójścia do szkoły.

I tak pracownicy Kompanii Węglowej, niezależnie od dochodów, otrzymują 300 zł brutto na dziecko uczące się w podstawówce lub gimnazjum. A jeśli nauka jest kontynuowana, to takie pieniądze są przyznawane po okazaniu zaświadczenia.

Na więcej mogą liczyć pracownicy Katowickiego Holdingu Węglowego. - Dokładnie 680,02 zł brutto na dziecko do 26. roku życia, jeśli jest to ostatni rok studiów - wylicza rzecznik KHW Wojciech Jaros.

Z kolei tyski Fiat docenia dobre wykonywanie obowiązków nie tylko przez pracowników, ale także ich pociechy. - Nagradzamy najlepsze świadectwa maturalne, licencjackie, magisterskie i lekarskie dyplomy - mówi rzecznik firmy Bogusław Cieślar. Jak wylicza, w tym roku 18. raz przyznano takie wyróżnienia, przeznaczając dotąd na ten cel ponad 10 mln zł.

dp73bap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp73bap
dp73bap