Trwa ładowanie...
automat

Dokumenty w ZUS-ie złożysz nawet w nocy

Dwa dotykowe ekrany, skaner, drukarka, system głosowy i telefon - to wszystko w jednym miejscu, w jednym automacie czeka na petentów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urządzenia stanęły w Łodzi, Kutnie i Zgierzu.

Share
Dokumenty w ZUS-ie złożysz nawet w nocy
Źródło: WP.PL, fot: Wojtek Nieśpiałowski
d24r0r7

Dokumenty w łódzkim ZUS-ie można teraz składać przez całą dobę. Jest to możliwe dzięki tzw. zusomatowi, który odbierze od nas korespondencję bez udziału urzędnika. Takie zusomaty w Łodzi są dwa - pierwszy z nich stoi przy wejściu do budynku przy ul. Zamenhofa, drugi na piętrze. Pozostałe są w Zgierzu przy ul. Chopina i w Kutnie. – Obsługa jest prosta. Wystarczy wybrać na ekranie interesującą nas opcję i postępować zgodnie z instrukcją – mówi Monika Kiełczyńska, rzeczniczka ZUS.

Przy pomocy zusomatu możemy złożyć dokumenty (tylko w formacie A4, więc zwolnień lekarskich nie przyjmuje), skorzystać z elektronicznej platformy ZUS i porozmawiać z konsultantem. Urządzenie przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, niedowidzących lub niedosłyszących.

d24r0r7

Podziel się opinią

Share
d24r0r7
d24r0r7