Trwa ładowanie...
dndtut0
dndtut0

Dolnośląskie/ 5,8 mln zł na szkolenia i kursy dla osób wykluczonych

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przeznaczył 5,8 mln zł na szkolenia, kursy językowe, komputerowe oraz pomoc potrzebującym. To pieniądze, które pozostały z poprzednich naborów wniosków i przeznaczono je na najlepsze projekty - podał DWUP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dndtut0

Jak poinformował rzecznik DWUP Stefan Augustyn, ok. 1,5 tys. mieszkańców Dolnego Śląska skorzysta z dodatkowych funduszy na szkolenia, kursy językowe, komputerowe oraz pomoc potrzebującym.

"To pieniądze, które nie zostały wydane w poprzednio przeprowadzonych konkursach. Dlatego postanowiono, by wydać je na najlepsze projekty. Chcemy w ten sposób premiować najbardziej skuteczne rozwiązania w walce z bezrobociem i wykluczeniem" - dodał rzecznik.

Poinformował, że podpisywane są umowy warte ponad 5,8 mln zł z dolnośląskimi instytucjami i firmami. Fundusze pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

dndtut0

Wicedyrektor ds. wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w DWUP Ewa Grzebieniak oceniła, że dodatkowe pieniądze otrzymają projekty, które bardzo dobrze były oceniane przez uczestników.

"Warto, by jeszcze więcej osób miało szansę z nich skorzystać. Na pomoc może liczyć około 1,5 tysiąca mieszkańców Dolnego Śląska. To spora liczba" - podkreśliła wicedyrektor.

Kwotę 5,8 mln zł przeznaczono m.in. dla powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz organizacji pozarządowych na wsparcie osób potrzebujących, pomoc w powrocie na rynek pracy oraz doradztwo dla spółdzielni socjalnych czy organizacji pozarządowych.

Jak poinformowano, kilkadziesiąt podmiotów otrzyma w sumie 4,5 mln zł na szeroko rozumiany tzw. rozwój kompetencji dorosłych Dolnoślązaków. Chodzi m.in. o kursy językowe i komputerowe, które kończą się uznawanymi w Europie certyfikatami.

Każda z organizacji i firm otrzyma od 6 tys. zł do 270 tys. zł. Na liście beneficjentów są m.in. Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta koło we Wrocławiu, Stowarzyszenie pomocy "Ludzie Ludziom" oraz fundacja "Razem".

dndtut0

Podziel się opinią

Share
dndtut0
dndtut0