Trwa ładowanie...
d3rf2cl
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Dolny cień - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła mieszanym zamknięciem indeksów, główne odnotowały wzrost, natomiast w negatywnym terytorium zamknęły się indeksy małych i średnich spółek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolny cień - giełdowy komentarz poranny
(Wikimedia Commons, Fot: Beax)
d3rf2cl

W pierwszej fazie notowań główne indeksy pogłębiły spadek do nowych krótkoterminowych minimów, a w dalszej części sesji inicjatywę nieśmiało zaczęła przejmować strona popytowa. Zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennych maksimów (poza WIG-250), co zapewnia pozytywną wymowę sesji.

W przypadku WIG-uWIG-u (Zobacz zmiany indeksu») popyt pojawił się tuż poniżej wsparcia wynikającego z 50% zniesienia wzrostu z 49321 do 55687. WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») odnotował spadek do 2378, ale w kolejnych godzinach pojawił się popyt, który zapewnił wzrost do 2406. Dzięki temu przebita została linia przyspieszonego trendu spadkowego, a zamknięcie nastąpiło na nieco niższym poziom.
Wczorajsze maksimum wyznacza najbliższy opór, a w razie jego sforsowania będę zwracał uwagę na 2411 oraz 2423, gdzie kończy się ostatnia luka bessy. W razie jej zamknięcia podaż winna pojawić się na 2440 lub też 2455. Kluczowym oporem w dalszym ciągu pozostaje poziom 2471, a jego pokonanie będzie sugerowało wyczerpanie potencjału korekcyjnego. Potwierdzeniem takiej tezy będzie przebicie poziomu 2511.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2390, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na wczorajszy dołek na 2378. W przypadku jego ewentualnego przełamania popyt winien pojawić się na 2364 lub też na 2320. Kluczowym wsparciem w dalszym ciągu pozostaje 2299.
Dzisiejsza sesja winna przynieść kontynuację wczorajszego ruchu. Zakładam, iż ewentualne spadki winny być powstrzymywane w rejonie 2390-2392, a kupujący winni atakować opory na 2423 i 2440. W dłuższej perspektywie obraz techniczny nie uległ zmianie, w dalszym ciągu spadek jest typowy dla korekt.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33920/dmbzwbk-20141015_bp.pdf )

d3rf2cl

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3rf2cl

Podziel się opinią

Share
d3rf2cl
d3rf2cl