Trwa ładowanie...

Dominika Wielowieyska reaguje na wywiad Wojciecha Cejrowskiego

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska na łamach radia Tok FM odniosła się do wywiadu, jakiego tygodnikowi „Newsweek” udzielił Wojciech Cejrowski

Share
Dominika Wielowieyska reaguje na wywiad Wojciecha Cejrowskiego
Źródło: PAP/Andrzej Rybczyński
d18txuj

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska na łamach radia Tok FM odniosła się do wywiadu, jakiego tygodnikowi „Newsweek” udzielił Wojciech Cejrowski. - Zastanawiam się, dlaczego taka osoba jak Cejrowski zarabia pieniądze w TVP. Telewizja publiczna ma pewną misję. Programy, które się tam ukazują, oraz ich twórcy powinni spełniać określone standardy – podsumowuje publicystka.

W rozmowie z „Newsweekiem", znany ze swoich prawicowych poglądów Cejrowski, staje murem za uczestnikami zeszłotygodniowego Marszu Niepodległości. Wyraża poparcie dla osób, które spaliły tęczę na warszawskim placu Zbawiciela. Używa bardzo mocnych słów: Ta świątynia tam była pierwsza, więc won z pederastami z placu Zbawiciela!!! Plac Zbawiciela, a nie pederastów"

d18txuj

Dominika Wielowieyska w audycji w Tok FM wyraziła zdziwienie, że osoba o tak skrajnych i nietolerancyjnych poglądach ma swoje programy w telewizji publicznej, a co za tym idzie zarabia tam pieniądze. Dziennikarka dodaje, że TVP ma pewną misję, więc twórcy programów powinni spełniać określone standardy.

Podróżnicze programy Cejrowskiego są emitowane w niedziele oraz poniedziałki.

Wielowieyska wyraziła opinię, że byłoby lepiej, gdyby Wojciech Cejrowski zamiast w TVP pracował w Telewizji Republika, a więc stacji o profilu bardzo konserwatywnym i prawicowym. - Niech tam puszcza swoje szowinistyczne kawałki. Na pewno widzowie Telewizji Republika będą się bardzo z tego powodu cieszyć – dodaje.

d18txuj

Podobne zdanie ma nasza czytelniczka, pani Magdalena: - To przykre, że misją TVP oddawanie czasu antenowego takim ludziom. Cejrowski nie tylko w prywatnym życiu z pogardą odnosi się do mniejszości seksualnych czy ludzi wyznających inne poglądy. Również w swoim programie „Boso przez świat” poniża mieszkańców odwiedzanych przez siebie krajów, zachowując się jak ktoś lepszy tylko dlatego, że jest biały.

A jakie jest wasze zdanie?

MA,WP.PL

d18txuj

Podziel się opinią

Share
d18txuj
d18txuj