Trwa ładowanie...

Dorn będzie nadzorował ZUS

Wicepremier Ludwik Dorn ma stanąć na czele międzyresortowego zespołu ds. nadzoru ubezpieczeń społecznych - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Zespół ten zostanie powołany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w trybie pilnym.
Share
Dorn będzie nadzorował ZUS
Źródło: WP.PL
dj826yt

Kancelaria Premiera już od jutra przejmuje oficjalnie nadzór nad ZUS - dodaje dziennik. W skład zespołu wejdzie jeszcze Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przedstawiciele resortów: Pracy, Finansów, Zdrowia, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa. Do zespołu wejdą też przedstawiciele ZUS i KRUS.

Paweł Wypych powiedział "Rz", że zespół będzie miał za zadanie m.in. inicjowanie prawa w zakresie ubezpieczeń społecznych. Głównym celem nowego zespołu będzie więc m.in. dokończenie reformy systemu emerytalnego. Chodzi o projekty dotyczące wypłaty świadczeń z II filaru, emerytur pomostowych oraz dostosowanie rent do nowego systemu emerytalnego.

Prawdopodobnie już w poniedziałek Kancelaria Premiera zwróci się do ZUS o przesłanie informacji o sytuacji finansowej oraz do Ministerstwa Pracy o dokumentację na temat ZUS. W Kancelarii zacznie działać departament nadzoru nad ubezpieczeniami społecznymi, który składa się głównie z byłych pracowników resortu pracy - pisze "Rzeczpospolita".

dj826yt

Podziel się opinią

Share
dj826yt
dj826yt