Trwa ładowanie...
drogi

Droższe OC eliminuje stłuczki? Kierowcy dogadują się bez udziału ubezpieczalni

Policy OC poszły w ubiegłym roku w górę, dodatkowo ubezpieczyciele podnoszą ich cenę za każdą stłuczkę. Dlatego większość kierowców dogaduje się na własną rękę, aby pominąć udział firmy ubezpieczeniowej.

Share
Droższe OC eliminuje stłuczki? Kierowcy dogadują się bez udziału ubezpieczalni
Źródło: Fotolia, Fot: fotolia
d1dd049

Drożejące polisy OC były w ostatnich miesiącach tematem numer jeden. W ubiegłym roku stawki dla wszystkich kierowców - nawet tych, którzy nie mają żadnej stłuczki na koncie - poszły w górę o mniej więcej 50-55 proc.

Podwyżki najmocniej odczuli jednak ci, którzy powodują dużo wypadków. Już jedna stłuczka na koncie podnosi cenę OC aż o 100 proc.

d1dd049

"Gazeta Wyborcza" wskazuje, że na 100 ubezpieczonych, wypadek zgłosiło zaledwie 3,2 kierowców. Ale to nie oznacza, że na drogach jest bezpieczniej. Zdaniem gazety, te dane mogą świadczyć o tym, że kierowcy zaczęli chętniej się dogadywać z poszkodowanymi na własną rękę, bez udziału ubezpieczalni.

W efekcie do towarzystw ubezpieczeniowych zgłasza się mniej kierowców po odszkodowanie w ramach obowiązkowych ubezpieczeń OC.

Prawdopodobnie, jak pisze "Gazeta Wyborcza", to już koniec drastycznych wzrostów cen polis OC. To dlatego, że PZU, które ma ok. 40 proc. udziałów w rynku, przestało tracić na sprzedaży polis OC.

Prezes PZU: Walka cenowa pomiędzy ubezpieczycielami była nie do utrzymania:

d1dd049

Podziel się opinią

Share
d1dd049
d1dd049