Trwa ładowanie...

Drugie dno sprawy Kownackiego

"Dziennik" przypomina, że bank w ponad 80 procentach należy do kontrolowanych przez polityków obecnej koalicji: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Lasów Państwowych.

Drugie dno sprawy KownackiegoŹródło: AFP
d3xsw17
d3xsw17

_ A teraz trafiają tu przede wszystkim ludzie PO. I mają dług do spłacenia _ - mówi "Dziennikowi"wysoki rangą pracownik Funduszu.

Według gazety, za problemami Piotra Kownackiego może stać Krzysztof Kluzek kojarzony z tzw. grupą hakową, działającą u boku byłego ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego.

Kluzek w końcówce rządów AWS pomagał zwalczać w PZU Grzegorza Wieczerzaka. W czasie kiedy premierem był Leszek Miller, trafił do zarządu Orlenu. Kiedy w 2005 roku wiadomo było, że wybory wygra prawica, przed komisjami śledczymi mocno atakował środowisko polityczne Aleksandra Kwaśniewskiego.

O tym, że pomógł kolportować informacje obciążające szefa prezydenckiej kancelarii, gazeta usłyszała w kilku niezależnych od siebie źródłach - zarówno w otoczeniu Piotra Kownackiego, jak i od polityków PO. Obecnie Kluzek, choć przekonuje, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, to pracuje w Banku Ochrony Środowiska. Jest tam dyrektorem departamentu bezpieczeństwa. _ A co to ma ze sobą wspólnego? Nie miałem styku z audytem _ - twierdzi w rozmowie z "Dziennikiem".

d3xsw17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xsw17