Trwa ładowanie...

Duma i zaduma senatorki PiS. "Jak to się dzieje, że tam ludziom dzieje się tak dobrze?"

- Jestem dumna z tego budżetu - powiedziała na posiedzeniu Senatu Dorota Czudowska. Po czym zadumała się nad stanem Polski i świata, nadając swojej przemowie niespotykanej głębi.

Duma i zaduma senatorki PiS. "Jak to się dzieje, że tam ludziom dzieje się tak dobrze?"Źródło: PAP, fot: Rafal Guz
d1f1y01
d1f1y01

Jak najlepiej uczcić wizytę premiera w Senacie? Oczywiście chwilą zadumy i refleksji nad Polską, światem i dobrostanem obywateli.

Do takiego wniosku najwyraźniej doszła Dorota Czudowska, której spektakularne przemówienie odnotowało "Szkło Kontaktowe".

- Jestem dumna z tego budżetu, z budżetu dla Polski na rok 2019 - zaczęłą od konkretu pani senator. Później jednak uruchomiła tryb filozofa.

- Zawsze mnie zastanawiało, jak takie kraje, które mają mniejszą powierzchnię... Nie chcę mówić "mniejsze kraje", bo każdy kraj sam w sobie jest wielką wartością, ale to kraje o mniejszej powierzchni, o mniejszej liczbie ludności, takie jak np. kraje Beneluksu, kraje skandynawskie. Jak to się dzieje, że ludziom żyje się tam tak dobrze, że tak jest prowadzona gospodarka, że są takie przychody, że nie ma długów, a nasz kraj, wielki kraj, zamieszkiwany przez prawie 40 milionów Polaków, obywateli - kontynuowała Dorota Czudowska.

d1f1y01

- Olbrzymia powierzchnia, wszystkie wymarzone bogactwa naturalne, kraj turystycznie przebogaty, omijają nas takie kataklizmy, jakie dotykają inne kraje. Owszem, mamy powodzie, tornada, ale nie w takiej skali, jak kraje na przykład obszaru Pacyfiku. Jak to się dzieje, że my ciągle… że ludzie cierpią biedę, ciągle jest niedostatek, ciągle tylko kłopoty? - padły z mównicy kolejne retoryczne pytania i zawisły nad salą obrad jak ołowiane chmury nad taflą jeziora.

Zobacz też: Budżet na rok 2019. Prof. Orłowski przestrzega: ”Idą cięższe czasy”

Wniosek, którym pani senator zakończyła swoją mowę był jednak bardziej konkretny, choć może nie dla wszystkich oczywisty.

- Dzisiaj premier Morawiecki przedstawił najlepszy w historii od 1989 r. budżet dla naszego kraju - zakończyła Dorota Czudowska.

Pytanie "jak to się dzieje?" pozostało bez odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f1y01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1y01