Trwa ładowanie...

Dwa modele Mazdy mają problemy z układem kierowniczym

Właściciele ponad 300 tys. samochodów Mazda3 i Mazda5 zostali wezwani we wtorek przez japońskiego producenta do odwiedzenia autoryzowanych warsztatów serwisowych w celu przeglądu i ewentualnej gratisowej naprawy układu kierowniczego.

Share
Dwa modele Mazdy mają problemy z układem kierowniczymŹródło: Jupiterimages
d6yr84b

Stwierdzono w nim możliwość wystąpienia potencjalnie niebezpiecznej usterki, która może spowodować wypadek. Podobny problem producent miał w ubiegłym roku z samochodami tych modeli w Japonii.

Mazda Motor Corp. zawiadomiła rząd USA, że chodzi o samochody Mazda3 wyprodukowane w latach 2007-2009 i Mazda5 wyprodukowane w latach 2007-2008. Dotyczy to ok. 215 tys. aut w USA i 100 tys. w Kanadzie i Meksyku.

Według producenta, w samochodach tych może wystąpić nagły zanik wspomagania układu kierowniczego, co znacznie utrudni kierowcy prowadzenie pojazdu. Jak dotychczas, nie zanotowano jednak z tego powodu żadnego wypadku.

d6yr84b

Jednak według federalnej Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (NHTSA), która prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie, doszło do trzech wypadków z tego powodu. NHTSA otrzymała też 33 skargi właścicieli aut tych modeli.

Japoński producent poinformował, że jego inżynierowie ustalili, iż usterka powodowana jest przez rdzę formującą się wewnątrz przewodu wysokiego ciśnienia w systemie wspomagania układu kierowniczego. Cząsteczki rdzy dostają się do pompy zasilającej i powodują jej automatyczne wyłączenie w celu uniknięcia przegrzania.

Samochody Mazda mają opinię jednych z najbardziej niezawodnych na świecie.

d6yr84b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6yr84b
d6yr84b