Trwa ładowanie...

Dwa złote podwyżki dla policjanta. W dyskoncie dostałby 500 zł

Sumienność, zdyscyplinowanie, bardzo dobre wyniki w służbie. Policjant z Gostynia zasłużył na podwyżkę. W uznaniu zasług jego dodatek służbowy wzrósł z 198 zł miesięcznie do kwoty 200 zł.

Share
Dwa złote podwyżki dla policjanta. W dyskoncie dostałby 500 zł
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Adam Kliczek
d2g4cps

Uzasadnienie podwyżki o 2 zł miesięcznie policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Gostyniu opublikował na jednym z forów zrzeszającym mundurowych, a sprawę opisał "Super Biz".

Niskie pensje w policji to sprawa, o której pisaliśmy w money.pl, przy okazji podwyżek w Lidlu. Po dwóch latach pracownik sieci sklepów będzie zarabiał więcej niż narażający zdrowie i życie funkcjonariusz policji.

d2g4cps

- Przykładem pensji kasjerów w marketach posługujemy się od pewnego czasu. Jak to możliwe, że policyjne pensje są niższe? – pytał w rozmowie z nami przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. - W czasie, w którym tyle mówi się o bezpieczeństwie wewnętrznym, dobrze przeszkolony, wyposażony i opłacony policjant powinien być priorytetem - dodał.

Policjanci nie dali się zwieść przebierańcom

Jednak, jak wynika z oficjalnych tabel płac w Policji, funkcjonariusz po przeszkoleniu, w drugim stopniu zaszeregowania, na rękę dostanie mniej niż pracownik Lidla po dwóch latach pracy.

- 2830 zł na rękę to średnia z całego kraju z nagrodami i uposażeniami. Przeciętna pensja policjanta po przeszkoleniu w Polsce to maksymalnie 2,4 tys. zł netto – podkreślał Rafał Jankowski.

d2g4cps

Tymczasem, jak informowaliśmy w WP, w Lidlu pracownik z dwuletnim stażem dostanie nawet 2888 zł na rękę, czyli do 4050 zł brutto. Już przy podpisywaniu umowy może liczyć na 2800 zł do 3550 zł brutto. W przeliczeniu to od 2017 zł do 2539 zł na rękę.

SG NSZZ Policji
Źródło: SG NSZZ Policji

Dla porównania - kursant w policji, czyli pracownik pierwszego stopnia zaszeregowania, może liczyć najwyżej na 1939 zł na rękę. - Trudno porównywać kwalifikacje obu tych zawodów, ich odpowiedzialność, zwłaszcza, że praca w policji wiąże się z narażaniem zdrowia i życia – komentował przewodniczący NSZZ Policjantów.

Najbliższa szansa na wywalczenie podwyżek dla mundurowych nadąży się 19 kwietnia. Minister Joachim Brudziński zaprosił bowiem Związki Zawodowe Służb Mundurowych na spotkanie.

d2g4cps

Jak twierdzi resort pieniądze są. Podwyżki od 1 maja br. ma otrzymać ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Ile z tego dostanie Policja? Na podwyżki dla najgorzej zarabiających funkcjonariuszy ma dostać ponad 98 mln zł.

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps