Trwa ładowanie...
d3mrt6x

Dwie krajowe firmy zainwestują w krakowskiej SSE

Dwie krajowe firmy: MWM Elektro oraz GRC Technologie otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łącznie zainwestują one co najmniej 31,5 mln zł.

Share
d3mrt6x

Jak poinformowała w środę Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, spółki zarządzającej SSE nowe inwestycje powstaną w podstrefach w Trzebini i Skawinie.

W Trzebini firma MWM Elektro kosztem co najmniej 8 mln zł rozbuduje swój zakład zajmujący się projektowaniem, produkcją i modernizacją maszyn wyciągowych, urządzeń sygnalizacji szybowej, układów zasilania, sterowania i nadzoru dla stacji wentylatorów i pompowni dla przemysłu wydobywczego.

Zezwolenie na działalność w podstrefie w Skawinie otrzymała firma GRC Technologie, która zamierza wybudować tam nowy zakład produkcyjny zajmujący się przetwarzaniem surowców odpadowych na paliwa odnawialne (pelety) i materiały budowlane. W ramach przedsięwzięcia wdrożona zostanie innowacyjna technologia bezodpadowego przetwarzania surowców mineralnych oraz biosurowców. Jego wartość wynosi co najmniej 23,5 mln zł.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy.

Po ostatnim rozszerzeniu SSE o 159 hektarów w kwietniu tego roku całkowity obszar SSE wynosi blisko 867 ha. Podstrefy znajdują się w 30 gminach, położonych na terenie woj. małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

d3mrt6x

Podziel się opinią

Share
d3mrt6x
d3mrt6x