Trwa ładowanie...
d4cka38
19-02-2016 17:03

Dwie organizacje związkowe weszły w spór zbiorowy z Bankiem BPH

Warszawa, 19.02.2016 (ISBnews) - NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" weszły z bankiem BPH w spór zbiorowy w związku z nieuwzględnieniem przez zarząd ich postulatów, podała instytucja.

d4cka38
d4cka38

Spór z dwiema spośród pięciu działających w BPH związków zawodowych wynika z nieuwzględnienia postulatów zapewnienia pracownikom restrukturyzowanym w ramach zwolnień grupowych takich samych warunków jak w ramach zwolnień grupowych mających miejsce w 2012 roku oraz zastosowania takich samych warunków wobec pracowników przechodzących do nowych pracodawców, w związku z procesem przekazywania oddziałów własnych banku do franczyzobiorców.

"Żądania organizacji związkowych wynikają z zapowiedzianej przebudowy sieci dystrybucji banku i wynikającej z niej restrukturyzacji zatrudnienia, która jest związana z przyjęciem przez bank planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020" - czytamy w komunikacie.

Zarząd BPH stoi na stanowisku, że oczekiwania strony społecznej zostały uwzględnione, chociaż istnieje rozbieżność w zakresie wysokości odszkodowań.

"Zarząd banku podejmie działania ustawowe w celu rozwiązania sporu i podkreśla, że dokłada najwyższej staranności, aby zaproponowane rozwiązania stanowiły uczciwą rekompensatę dla pracowników objętych planem restrukturyzacji zatrudnienia, z jednoczesnym uwzględnieniem sytuacji finansowej banku" - czytamy dalej.

d4cka38

Pod koniec ub.r. Bank BPH zdecydował o wdrożeniu planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020, w tym transformacji sieci sprzedaży. Zakłada on m.in. przekształcenie 134 oddziałów własnych w placówki partnerskie, przekształcenie kolejnych 65 oddziałów w placówki partnerskie we współpracy z dotychczasowymi partnerami lub ewentualne ich zamknięcie, inwestycję ponad 350 mln zł w projekty rozwoju systemów IT, ograniczenie zatrudnienia o maks. 1706 osób i osiągnięcie oszczędności kosztowych w wysokości ok. 200 mln zł rocznie, przy jednoczesnym utrzymaniu i wzroście przychodów w przyszłości.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

(ISBnews)

d4cka38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cka38