Trwa ładowanie...
d3r4ehd

DWL: zaangażowanie żołnierzy w walkę ze skutkami powodzi (komunikat)

...

Share
d3r4ehd

20.05. Warszawa - Dowództwo Wojsk Lądowych informuje:

Informuję, że od dnia 17 maja 2010 roku żołnierze Wojsk Lądowych przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu aktywnie uczestniczą w walce z powodzią. Dzisiaj (20 maja) w akcji bierze udział blisko 1100 ludzi na terenie wszystkich województw dotkniętych powodzią.

Zgodnie z wdrożonymi w Siłach Zbrojnych procedurami, na szczeblu Dowództwa Wojsk Lądowych uruchomiono Grupę Reagowania Kryzysowego, która koordynuje użycie wojska w najbardziej zagrożonych rejonach kraju.

d3r4ehd

Tylko w dniu dzisiejszym do akcji skierowano 1096 żołnierzy i 147 jednostek sprzętu, w tym pływające transportery samobieżne (PTS), śmigłowce, samochody ciężarowe i ciężarowo-terenowe, zestawy niskopodwoziowe, sprzęt ciężki, łodzie, agregaty prądotwórcze oraz pompy wysokowydajne. Żołnierzy i sprzęt wydzielają: 1 Brygada Saperów (Brzeg), 2 Korpus Zmechanizowany (Kraków), 3 Brygada Zmechanizowana Legionów (Lublin), 6 Brygada Desantowo-Szturmowa (Kraków), 25 Brygada Kawalerii Powietrznej (Tomaszów Mazowiecki), 21 Brygada Strzelców Podhalańskich (Rzeszów), 2 Brygada Saperów (Kazuń), Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych (Kielce), Centralna Grupa Wsparcia Współpracy Cywilno-Wojskowej (Kielce), Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (Wrocław), 1 Dywizja Zmechanizowana (Legionowo), 11 Dywizja Kawalerii Pancernej (Żagań).

Żołnierze pomagają w ponad 20 miejscach, gdzie sytuacja jest szczególnie niebezpieczna, w tym między innymi w miejscowościach: Bochnia, Ispina, Kraków, Nowy Korczyn, Połaniec, Baranów Sandomierski, Czermin, Kielce, Sandomierz; na terenie gmin: Bierawa, Skoczów, Czechowice-Dziedzice, Liszki, Szczucin.

W ramach swoich działań żołnierze pracują przy wzmacnianiu wałów, układaniu worków, ewakuacji ludzi, zwierząt i mienia z najbardziej zagrożonych terenów. Praca odbywa się nieprzerwanie w systemie 24-godzinnym.

O dalszym rozwoju wydarzeń i zaangażowaniu Wojsk Lądowych w akcję przeciwpowodziową informować będziemy w kolejnych komunikatach. Więcej informacji znaleźć można także na stronie internetowej Wojsk Lądowych www.army.mil.pl.

Rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych ppłk Tomasz Szulejko

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3r4ehd

Podziel się opinią

Share
d3r4ehd
d3r4ehd