Dywergencja pozytywna pomiędzy RSI i Composite Index

Poprawa nastrojów na rynkach światowych została skrupulatnie wykorzystana w trakcie wczorajszej sesji przez byki, co przełożyło się na silny wzrost na warszawskim rynku terminowym.

Pierwszy kurs grudniowej serii na poziomie 2 642 pkt oznaczał wzrost o 14 pkt. Do godz. 10:00 rynek oscylował w okolicach kursu otwarcia, pierwsza godzina przyniosła również wyznaczenie dziennego minimum na poziomie 2 636 pkt. Przed godz. 11:00 kupujący zaczęli windować kurs FW20Z10 na północ i wobec absolutnej bierności niedźwiedzi osiągnęli w ostatnich minutach handlu sesyjne maksimum na pułapie 2 681 pkt. Finisz środowych kwotowań na poziomie 2 680 pkt, oznacza wzrost o blisko 2% względem poprzedniego zamknięcia. Baza na koniec dnia wynosi +13 pkt, LOP to 112,5 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 50,1 tys. kontraktów.

Środowa sesja przełamała dominację podaży. Strona kupująca zachęcona obroną we wtorek wsparcia znajdującego się na 2 619 pkt, doprowadziła wczoraj do zdecydowanego odbicia. Na wykresie świecowym pokazała się wysoka biała świeca poprzedzona luką hossy oraz nieposiadająca górnego cienia, co zapowiada dalsze wzrosty. Przełamano opór wynikający z górnego ograniczenia kanału spadkowego oraz naruszono średnią kroczącą SK-15.

Obraz

Pomiędzy wskazaniami krótkoterminowego RSI oraz Composite Index pojawiła się silna pozytywna dywergencja, co z technicznego punktu widzenia oznacza sygnał kupna. Słaby trend w sensie wskazań ADX nie będzie przeszkadzał w windowaniu kursów, a zatem ostatnie spadki można interpretować, jako kontrolowaną przez popyt korektę w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Następstwem tego powinno być dotarcie kursu FW20Z10 do poziomu co najmniej listopadowych maksimów zlokalizowanych na 2 770 pkt.

BM Banku BPH

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)