Trwa ładowanie...
d16e068

Dywidenda PKN Orlen za 2012 może wynieść do 2 zł na akcję (opis)

30.11. Warszawa (PAP) - Wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk wstępnie szacuje, że dywidenda z zysku za 2012 rok może wynieść do 2 zł na akcję, ale zastrzega, że nie ma jeszcze...

Share
d16e068

30.11. Warszawa (PAP) - Wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk wstępnie szacuje, że dywidenda z zysku za 2012 rok może wynieść do 2 zł na akcję, ale zastrzega, że nie ma jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie.

"Średnioroczny kurs akcji PKN Orlen do tej pory wynosi około 39 zł, więc zgodnie z naszą strategią dywidenda za 2012 rok może sięgnąć między 0 a 2 zł na akcję" - powiedział Jędrzejczyk podczas telekonferencji z analitykami.

"Na dzisiaj nie ma rekomendacji zarządu w sprawie dywidendy za 2012 rok" - zastrzegł wiceprezes.

Opublikowana w piątek polityka dywidendowa PKN Orlen zakłada wypłatę dywidendy na poziomie do 5 proc. średniej rocznej kapitalizacji spółki za rok poprzedni, przy uwzględnieniu bezpiecznych fundamentów finansowych.

d16e068

Jędrzejczyk poinformował, że w przypadku dobrej sytuacji finansowej spółki zarząd może rekomendować wypłatę "nadzwyczajnej dywidendy".

"Jeśli spółka będzie w dobrej kondycji, jeśli z różnych powodów nie uruchomimy dodatkowego capeksu, a sytuacja makro też będzie dobra, to tematem do dyskusji będzie wypłata nadzwyczajnej dywidendy, a nie zmiana polityki dywidendowej. Będziemy mogli o tym myśleć" - powiedział wiceprezes.

Zaznaczył, że w swoich założeniach spółka przewiduje, że zmiany kapitału obrotowego nie będą duże i nie będzie zmian w zapasach obowiązkowych.(PAP)

pel/ pr/ asa/

d16e068

Podziel się opinią

Share
d16e068
d16e068