Trwa ładowanie...
dd9pbot
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
policja

Dziura w budżecie policji. Zabraknie 65 mln zł na bieżące potrzeby?

Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji, do końca roku zabraknie funkcjonariuszom co najmniej 65 mln zł na bieżące potrzeby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziura w budżecie policji. Zabraknie 65 mln zł na bieżące potrzeby?
(WP.PL, Fot: Szymon Blik / REPORTER)
dd9pbot

Na skutek nowelizacji Kodeksu postępowania karnego wzrosły długi komend policji, a spadła wykrywalność przestępstw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji, do którego dotarła gazeta, do końca roku zabraknie funkcjonariuszom co najmniej 65 mln zł na bieżące potrzeby. Ich zdaniem, oprócz corocznej mizerii finansowej doszły nowe koszty wynikające z nowelizacji od 1 lipca tego roku procedury karnej.

Policja została obarczona nowymi obowiązkami, które wiążą się m.in. z koniecznością wysyłania wielu pism urzędowych. Z zestawienia KGP wynika, że średnie koszty usług pocztowych wzrosły w niektórych województwach nawet o 40 proc. Ta biurokracja negatywne wpływa na wykrywalność przestępstw.

MSW obiecuje szacunek kosztów i ich pokrycie.

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

dd9pbot

Podziel się opinią

Share

dd9pbot

dd9pbot