Trwa ładowanie...
d2bnqqn
21-03-2017 16:00

EBOR może nabyć w ofercie publicznej Dino pakiet 5-10% akcji

Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Dino Polska i Tomasz Biernacki zawarli z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowy ramowe, zgodnie z którymi EBOR może nabyć w ramach oferty publicznej akcje, które stanowić będą nie mniej niż 5%, a nie więcej niż 10% kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu Dino, podała spółka w aneksie do prospektu. 

d2bnqqn
d2bnqqn

Zastrzeżenia do umowy zakładają, że ostateczna cena za akcje oferowane dla inwestorów instytucjonalnych, która zostanie ustalona w procesie budowania księgi popytu będzie zadowalająca z punktu widzenia EBOR oraz nie nastąpi, zdaniem EBOR, żadna istotna zmiana pomiędzy datą zawarcia umów ramowych a datą nabycia udziału przez EBOR.

"Dino zobowiązał się dołożyć najlepszych starań (co obejmuje również wydawanie odpowiednich instrukcji menedżerom), aby zapewnić, że udział EBOR, który zostanie nabyty w ofercie będzie wynosił nie mniej niż 7,5% i nie więcej niż 10% kapitału zakładowego Dino i ogólnej liczby głosów" - czytamy w anekcie.

EBOR zobowiązał się do lock-up'u przez okres 180 dni od dnia pierwszego notowania akcji, wynika z komunikatu.

"Dino zwrócił się z prośbą do EBOR o uruchomienie zarządzanych przez niego środków w ramach programu współpracy technicznej w celu pokrycia kosztów przeprowadzenia analizy luk (gap analysis) względem wymagań GRI i normy ISO 50001, które mają zostać poniesione przez Dino" - czytamy dalej.

d2bnqqn

Cena maksymalna w pierwotnej ofercie publicznej akcji Dino Polska została ustalona na 33,50 zł. Oznacza to, że maksymalna wartość oferty, na którą składa się do 48,04 mln akcji istniejących spółki (49% kapitału), wyniesie 1 609,34 mln zł.

Proces budowania księgi popytu będzie prowadzony od 20 marca do 4 kwietnia 2017 r. Inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy na akcje od 22 marca do dnia 3 kwietnia 2017 r. Inwestorzy instytucjonalni i inwestorzy transzy menedżerskiej będą mogli składać zapisy od 5 kwietnia do 7 kwietnia 2017 r. Ostateczna cena akcji oraz podział na transze mają zostać opublikowane 4 kwietnia. Przydział akcji oferowanych przewidywany jest na 12 kwietnia, zaś pierwszy dzień notowań na GPW - ok. 21 kwietnia br.

Na koniec 31 grudnia 2016 r. sieć sklepów Dino tworzyło 628 supermarketów proximity zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast, w lokalizacjach dogodnych dla klientów. Dino jest właścicielem większości nieruchomości i gruntów, na których zlokalizowane są sklepy sieci. Grupa chce przekroczyć liczbę 1 200 sklepów do końca 2020 r.

(ISBnews)

d2bnqqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnqqn