Trwa ładowanie...
d4de5k8
d4de5k8

Echo Investment szacuje koszt budowy Galerii Echo Katowice na ok. 240 mln zł

Warszawa, 09.06.2015 (ISBnews) - Echo Investment szacuje koszt budowy Galerii Echo Katowice na ok. 240 mln zł, poinformował dyrektor działu centrów handlowych Echo Marcin Materny.
Share
d4de5k8

"Sprawdziliśmy potencjał naszej lokalizacji pod nową galerię w Katowicach. Miasto jest podzielone na dwie części i nasza część południowa jest wolna od nowych projektów handlowych przy jednoczesnym niskim nasyceniu powierzchnią handlową w tym rejonie. Siła nabywcza w Katowicach jest relatywnie wysoka, a galeria ma strategiczną lokalizację m.in. przy powstających inwestycjach mieszkaniowych" - powiedział Materny podczas spotkania z dziennikarzami.

Galeria Echo w Katowicach ma zaoferować 42 tys. m2 GLA, w tym 30% powierzchni "niehandlowej" z naciskiem na gastronomię i rozrywkę, co - według słów przedstawiciela dewelopera - jest odpowiedzią na zmieniające się trendy w handlu.

"Wartość inwestycji szacujemy na ok. 240 mln zł. Pozwolenie na budowę spodziewamy się otrzymać we wrześniu-październiku, a jej zakończenie zakładane jest jesień 2017. Mamy już umowę z siecią Helios, mamy zainteresowanie firm spożywczych, ale tak naprawdę dopiero rozpoczynamy rozmowy z najemcami" - dodał dyrektor Echo.
Jak wskazał, deweloper tradycyjnie zaczyna realizację inwestycji z własnych środków i następnie pozyskuje finansowanie bankowe przy 35-40% wynajmu przez "duże sklepy".

d4de5k8

Pod koniec maja katowicka rada miasta podjęła uchwałę w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Subcentrum Południe, w części obejmującej obszar skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej, gdzie Echo Investment planuje realizację centrum handlowego, podała spółka.

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
(ISBnews)

d4de5k8

Podziel się opinią

Share
d4de5k8
d4de5k8