Trwa ładowanie...
d1xpg1o

Efekty porozumienia z Gazpromem będą widoczne w wynikach PGNiG za IV kw. (opis)

06.11. Warszawa (PAP) - Efekty zmian wynikających z porozumienia z Gazpromem będą widoczne w wynikach PGNiG za czwarty kwartał - poinformował na konferencji Sławomir Hinc,...

Share
d1xpg1o

06.11. Warszawa (PAP) - Efekty zmian wynikających z porozumienia z Gazpromem będą widoczne w wynikach PGNiG za czwarty kwartał - poinformował na konferencji Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG.

"Efekt zmian wynikających z porozumienia z Gazpromem będzie widoczny w wynikach czwartego kwartału" - powiedział Hinc.

PGNiG podpisał z Gazpromem aneks do Kontraktu jamalskiego zmieniający warunki cenowe na dostawy gazu do Polski, które będą obowiązywały z uwzględnieniem efektu retroaktywnego.

Spółka podała, że przyjęte rozliczenia za okres 2011-2012 będą miały pozytywny wpływ na wynik EBITDA PGNiG w 2012 roku w wysokości około 2,5 - 3 mld zł.

d1xpg1o

"Wysokość tej kwoty zależeć będzie od kursu dolara w listopadzie, grudniu" - powiedział wiceprezes Radosław Dudziński.

Poinformował, że ta kwota, należna z tytułu retroakcji, wpłynie do spółki w ratach, zgodnie z harmonogramem spłaty, do końca I kwartału przyszłego roku.

"Zwrot jest gotówkowy. Harmonogram przewiduje, że spłata zakończy się do końca I kwartału 2013 roku" - powiedział wiceprezes.

Prezes PGNiG poinformowała, że spółka będzie mieć dzięki temu środki na inwestycje.

"Będziemy mieli środki na duże inwestycje związane z wydobyciem i poszukiwaniem gazu" - powiedziała prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa. (PAP)

pel/ kam/ asa/

d1xpg1o

Podziel się opinią

Share
d1xpg1o
d1xpg1o