Trwa ładowanie...

Emerytury nie wzrosną o obiecaną kwotę. Nie ma na nie pieniędzy

Każdego roku te najniższe emerytury miały wzrastać o co najmniej 70 zł, obiecywał Jarosław Kaczyński. Nic z tego, przyszłoroczna podwyżka będzie sporo niższa.

 Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d2vkna8
d2vkna8

PiS przekonywał, że sprawy emerytów są u niego priorytetem. Dlatego też raz po raz obiecywał podwyżki i dodatki dla seniorów. Poza obiecywaną 13 i 14 emeryturą zapowiadał również kwotową waloryzację najniższych rent i emerytur.

Cięcia w 500+ i emeryturach? "To byłaby kontra do tego, jak chcemy rozwijać gospodarkę"

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", w we wrześniu 2019 r. Jarosław Kaczyński w ramach kampanii parlamentarnej zapowiedział nowy program PiS, w którym padły konkretne kwoty.

"Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł" - przytacza "Gazeta Wyborcza".

d2vkna8

Okazuje się jednak, że ta obietnica już jest nieaktualna. Na łamach "Super Expressu" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przyznał, że rządowi brakuje na to pieniędzy.

Zamiast 70 zł, będzie 50 złotowy wzrost minimalnej emerytury. - W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł - zapowiedział Szwed w rozmowie z dziennikiem. - Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są, jakie są - zaznaczył na łamach "SE".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vkna8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vkna8