Trwa ładowanie...
dp2pecl

EMF zaprzecza informacjom o złej sytuacji finansowej grupy

Warszawa, 06.02.2015 (ISBnews) - Empik Media & Fashion (EMF) zaprzecza opublikowanym ostatnio w prasie i w mediach internetowych spekulacjom na temat jest złej sytuacji finansowej, poinformowała spółka w oświadczeniu podpisanym przez prezesa EMF Krzysztofa Rabiańskiego, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej z ramienia Penta Investments Thomasa von Wernera i Daniel Haimovica - partnera zarządzającego Grupy Eastbridge.

Share
dp2pecl

"Zarząd (...), działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy - Penta Investments i Grupy Eastbridge - chciałby stanowczo zaprzeczyć spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni (z pominięciem weryfikacji ww. spekulacji bezpośrednio z Grupą EM&F)" - czytamy w oświadczeniu.

"Chcielibyśmy przypomnieć, że dwa miesiące temu (w dniu 24 listopada 2014 r.) Grupa EM&F szeroko poinformowała rynek o zakończonym z sukcesem procesie finansowania. Grupa pozyskała środki finansowe na kolejne trzy lata, na dalszy rozwój kluczowych spółek portfelowych, w tym Grupy Empik, Grupy Smyk, spółek e-commerce, szkół językowych oraz Grupy Optimum Distribution, zatem jej sytuacja finansowa jest stabilna. Jednocześnie - Grupa EM&F uzgodniła z akcjonariuszami i instytucjami finansowymi strategię, w tym finansową, grupy" - napisano także.

Jak podkreślono, zarząd jest zadowolony z wyników operacyjnych wypracowanych w okresie świątecznym 2014 r., poprawy efektywności operacyjnej oraz z realizacji długoterminowej strategii.

Spółka planuje opublikować sprawozdanie finansowe za IV kwartał 2014 r. 19 lutego br. Po publikacji będzie mogła omówić wyniki za ten okres, podano także.

Grupa Empik Media & Fashion jest wiodącym wielokanałowym dystrybutorem dóbr konsumenckich. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa.

(ISBnews)

dp2pecl

Podziel się opinią

Share
dp2pecl
dp2pecl