Trwa ładowanie...
d3lfene

Enea chce utrzymać wolumen sprzedaży i EBIT w tym roku na poziomie z 2014 r.

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - Enea celuje w tym roku w utrzymanie wolumenu sprzedaży energii na poziomie 2014 r. i wynik EBIT "nie gorszy" niż w ubiegłym roku, poinformował członek zarządu ds. handlowych Grzegorz Kinelski.

Share
d3lfene

"Na pewno będziemy oscylować koło tego wolumenu, który osiągnęliśmy za 2014 i jeśli chodzi o EBIT, też będziemy chcieli zrobić nie gorszy - to są nasze założenia na ten rok" - powiedział Kinelski podczas konferencji prasowej.

W ubiegłym roku Enea sprzedała 16.339 GWh energii, osiągając przychody w wysokości 3.700 mln zł. Wynik EBIT osiągnął 1.186,5 mln zł.

Wiceprezes ds. finansowych Dalida Gepfert poinformowała także, że spółka na chwilę obecną nie planuje emisji obligacji na ten rok.

d3lfene

"Na ten rok nie planujemy kolejnej emisji. Uruchomiliśmy i zamknęliśmy w lutym naszą pierwszą emisję. Dodatkowo mamy gotowe programy kredytowe. Mamy zabezpieczone pełne finansowanie na ten rok. Oczywiście, jeśli pojawi się coś do kupienia, możemy zmienić zdanie" - wyjaśniła Gepfert.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej).

(ISBnews)

d3lfene

Podziel się opinią

Share
d3lfene
d3lfene