Trwa ładowanie...
d1rcozq

Energa chce w br. ogłosić przetarg na wykonawcę Elektrowni Ostrołęka C

Warszawa, 16.11.2016 (ISBnews) - Energa chce do końca roku ogłosić przetarg na wykonawcę Elektrowni Ostrołęka C. Spółka chce zachować kontrolę nad projektem nawet w przypadku udziału trzeciego partnera, poinformowali członkowie zarządu spółki.

Share
d1rcozq

"Jesteśmy przekonani, że w tym roku będziemy mogli ogłosić przetarg. Jesteśmy na ścieżce korporacyjnej, mamy jeszcze uchwały do podjęcia" - powiedział wiceprezes Przemysław Piesiewicz podczas konferencji prasowej.

W rozmowie z dziennikarzami prezes Dariusz Kaśków wyjaśnił, że zgody korporacyjne będą możliwe po zawarciu ostatecznych umów w sprawie współpracy z Eneą i w sprawie dostaw węgla z Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Posiedzenie rady nadzorczej, które może zająć się projektem, planowane jest na za 2 tygodnie.

Decyzje związane z pozyskaniem dodatkowego finansowania dla projektu mogą być podjęte po rozstrzygnięciu przetargu.

d1rcozq

"Zobaczymy, kto się zgłosi i z jakimi propozycjami, bo może wykonawca zgłosi się z propozycją finansowania" - powiedział Kaśków.

Dodał, że jeszcze nie ma decyzji co do warunków przetargu.

Prezes podkreślił, że Energa chce zachować kontrolę nad projektem, także w wypadku dojścia trzeciego partnera.

"My chcemy zachować kontrolę nad projektem bez względu na to, jaki będzie partner tej inwestycji. Nie jest wykluczone, że w tej inwestycji będzie Energa, Enea i partner finansowy" - wskazał.

d1rcozq

Dodał, że szczegółowe warunki kontroli, np. wielkość pakietu, zostaną określone w umowie spółki.

Energa i Enea podpisały 19 września br. list intencyjny dotyczący podjęcia współpracy przy przygotowaniu, realizacji i eksploatacji bloku węglowego klasy 1 000 MW w należącej do Energi Elektrowni Ostrołęka (Ostrołęka C). Spółki zakładają, iż ustalone zasady współpracy powinny przyczynić się do podjęcia decyzji o ogłoszeniu przetargu w 2016 r., z celem ukończenia inwestycji w drugiej połowie 2023 r. Budowa potrwa ok. 60 miesięcy. Potencjalne nakłady szacowane są na ok. 5,5-6 mln zł/MW.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq