Trwa ładowanie...
d7ucmbz

Energa dokapitalizuje PGG kwotą 100 mln zł

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Energa zdecydowała o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kwotą 100 mln zł, podała spółka. 

Share
d7ucmbz

"Zarząd spółki Energa SA informuje, iż w dniu 29 marca 2017 roku podjął kierunkową decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. kwotą 100 mln zł przez spółkę zależną Energa Kogeneracja Sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Kwota dokapitalizowania ma stanowić wsparcie PGG w rozbudowie działalności i uzyskiwaniu efektów synergii z dołączenia aktywów produkcyjnych KHW do PGG, podano także.

Pod koniec kwietnia 2016 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGNiG Termika i Energa Kogeneracja podpisały umowy określające warunki dot. inwestycji finansowej w PGG.

d7ucmbz

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d7ucmbz

Podziel się opinią

Share
d7ucmbz
d7ucmbz