Trwa ładowanie...
d1t4wp2

Energa Obrót sprzeda energię elektryczną KGHM za ok. 77 mln zł w tym roku

Warszawa, 05.01.2015 (ISBnews) - Energa Obrót i KGHM Polska Miedź podpisały umowę sprzedaży energii elektrycznej na 2015 rok. Wartość porozumienia szacowana jest na blisko 77 mln zł, poinformowała Energa.

Share
d1t4wp2

"Zawarcie umowy na dostawy energii elektrycznej dla tak dużego klienta, jakim jest KGHM Polska Miedź S.A. jest realizacją naszych ambitnych celów sprzedażowych. Sektor dużych przedsiębiorstw jest szczególnie istotny dla naszej działalności, gdyż poza kwestiami czysto biznesowymi, znaczenie ma fakt, iż ufają nam największe firmy działające na polskim rynku. Pozyskanie KGHM to także potwierdzenie skuteczności przyjętej strategii, której jednym z filarów jest rozwój sieci sprzedaży poza terenem dystrybucji Grupy Energa" - powiedział wiceprezes Energa Obrót Krzysztof Koronkiewicz, cytowany w komunikacie.

Energa Obrót S.A. zarządza segmentem sprzedaży w grupie Energa. Sprzedaje energię elektryczną do wszystkich klientów, od przemysłu poprzez duży, średni i mały biznes na gospodarstwach domowych kończąc. Największy wolumenowo udział stanowią klienci przemysłowi, a najliczniejszą grupą odbiorców są gospodarstwa domowe. Grupa Energa obsługuje ponad 2,9 mln odbiorców, z czego ponad 2,6 mln stanowili klienci taryfy G. Udział Energi w rynku sprzedaży wynosi ok. 15%, co plasuje ją na trzeciej pozycji w kraju.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d1t4wp2

Podziel się opinią

Share
d1t4wp2
d1t4wp2