Trwa ładowanie...
d4jnmnb

Energa-Operator: 3 firmy chcą kontraktu na energię na pokrycie różnicy bilans.

Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - Konsorcjum CEZ Trade Polska z CEZ AS, Energa-Obrót oraz  PKP Energetyka uczestniczą w postępowaniu wykonawczym o zakup energii elektrycznej na pokrycie strat w sieci dystrybucyjnej zarządzanej przez Energa-Operator w 2015 r., podała spółka. Wielkość planowanego zapotrzebowania na energię elektryczną to 1,6 TWh.

Share
d4jnmnb

"Sięgamy po rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie maksymalnej efektywności działania. (?) Celem jest uzyskanie konkurencyjnych cen przy zachowaniu elastyczności dotyczącej okresów kontraktowania" - powiedział dyrektor pionu usług dystrybucyjnych w spółce Maciej Gajewski, cytowany w komunikacie.

W zasadach kalkulacji taryf OSD na rok 2015 Urząd Regulacji Energetyki ustalił maksymalną cenę zakupu energii elektrycznej na pokrycie różnicy bilansowej na poziomie 175 zł/ MWh.

Otwarcie ofert w Energa-Operator zaplanowano na 12 grudnia br., podano także w materiale.

Energa-Operator z siedzibą w Gdańsku jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Działa w północnej i środkowej części kraju (obszar 75 tys. km2, czyli ok. 1/4 obszaru Polski). Z usług spółki korzysta 2,9 mln gospodarstw domowych oraz firm. Spółka eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych wszystkich napięć, którymi przesyła ponad ok. 20 TWh energii rocznie.

(ISBnews)

d4jnmnb

Podziel się opinią

Share
d4jnmnb
d4jnmnb