Trwa ładowanie...
dapwbnx
30-03-2017 08:15

Energa planuje capex w dystrybucji na 1,3 mld zł, w wytwarzaniu 0,3 mld zł w br.

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Energa planuje przeznaczyć 1,3 mld zł na inwestycje w Segmencie Dystrybucja oraz 0,3 mld zł na inwestycje w Wytwarzaniu, podała spółka.

dapwbnx

"W 2017 roku w Segmencie Dystrybucja planowane jest wydatkowanie nakładów inwestycyjnych w wysokości 1,3 mld zł. Kluczowe kierunki inwestowania w 2017 roku związane są z realizacją inicjatyw mających wpływ na poprawę wskaźników SAIDI/SAIFI, czasem realizacji przyłączenia oraz kontynuacją wdrożenia systemu inteligentnego opomiarowania AMI i systemu łączności trankingowej TETRA" - czytamy w raporcie rocznym.

Z kolei w Segmencie Wytwarzanie nakłady inwestycyjne planowane do poniesienia w 2017 r. to kwota 0,3 mld zł, przy czym ich poziom w około jednej trzeciej jest uzależniony od terminów i rozstrzygnięć aukcji energii ze źródeł odnawialnych (OZE).

"W 2017 roku planowane jest zgłoszenie do aukcji OZE nowych projektów oraz migracja do systemu aukcyjnego niektórych istniejących źródeł wytwórczych energii z OZE. Ponoszenie pozostałych nakładów wynika z konieczności modernizacji istniejącego majątku" - czytamy dalej.

W Segmencie Sprzedaży Energa przewiduje dalszy wzrost konkurencyjności rynku energii stymulowany zarówno rywalizacją pomiędzy największymi sprzedawcami, jaki i wejściem na rynek nowych, mniejszych podmiotów.

dapwbnx

"Spośród czynników zewnętrznych, w 2017 roku niezmiennie największy wpływ na działalność Segmentu Sprzedaż będą miały regulacje dotyczące pełnionej przez Energa-Obrót funkcji sprzedawcy zobowiązanego" - podano także.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła na koniec 2016 roku ok. 1,3 GW.

(ISBnews)

dapwbnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dapwbnx