Trwa ładowanie...
d42nzv6

ePUAP zablokował fundusze emerytalne. Kto winien? Internauci

"Puls Biznesu" pisze o kompromitacji systemu ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Administracji Publicznej. Przez jego złe funkcjonowanie w ostatnich dniach tysiące Polaków nie mogło wysłać przez internet wniosku o pozostanie w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Termin ich składania upłynął o północy.
Share
ePUAP zablokował fundusze emerytalne. Kto winien? Internauci
Źródło: Fotolia, Fot: Kurhan
d42nzv6

Dziennik przypomina, że ePUAP działa już od dwóch lat. Jednak jego pierwszy poważny test zakończył się porażką. Internauci w ostatnim czasie skarżyli się na problemy z działaniem platformy - strona ePUAP albo nie działała, albo też trzeba było kilku godzin, żeby do niej się zalogować. Wielu z nich nie zdążyło wysłać wniosku o zostanie w OFE.

Ale, jak czytamy w artykule, te problemy nie są nowe. Samorządowcy regularnie borykają się z problemem powolnego działania systemu, który nie wytrzymuje kilku tysięcy jednoczesnych wizyt.

Odpowiedzialne za ePUAP Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zdaje sobie sprawę z problemu, ale część winy zrzuca na internautów, którzy odwlekali decyzję do ostatniej chwili. Sytuacja poprawi się najwcześniej za kilka miesięcy, kiedy informatycy skończą pracę nad nową wersją ePUAP.

d42nzv6

Podziel się opinią

Share
d42nzv6
d42nzv6