Trwa ładowanie...
d326ajm

ERG liczy na poprawę wyników finansowych w całym 2015 r.

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Grupa kapitałowa ERG pierwszy raz od pięciu kwartałów odnotowała zysk na poziomie netto oraz z działalności operacyjnej, poinformował prezes Robert Groborz. Liczy na dalsze "konsekwentne" podnoszenie rentowności i nieznaczny wzrost przychodów.

Share
d326ajm

"ERG pierwszy raz od pięciu kwartałów odnotował zysk na poziomie netto, a rentowność wyniosła nieco ponad 2%. Z jednej strony to na pewno efekt zmian w firmie, m.in. 'cięcia' kosztów operacyjnych, ale także decyzji o skupieniu się na najbardziej rentownych liniach produktowych. Ponadto w I kwartale 2015 r. o ponad 10% wzrósł udział sprzedaży eksportowej do poziomu 2 mln zł, chociaż oczywiście nadal to niska baza" - powiedział Groborz, cytowany w komunikacie.

"Liczę, że ta tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać. I kwartał to nasz dobry prognostyk na cały rok 2015. Liczymy na konsekwentne podnoszenie rentowności i nieznaczny wzrost przychodów. Intensywnie pracujemy także nad uruchomieniem kolejnych linii produktowych, które zapewnią nam sprzedaż w nowych niszach działalności w kolejnych kwartałach tego roku" - dodał prezes.
Mimo mniejszej sprzedaży (przychody firmy w I kwartale 2015 r. spadły z poziomu 24,4 mln do 21,7 mln zł) spółce udało się wygenerować w I kwartale 2015 r. zysk netto na poziomie 0,5 mln zł (strata 7 tys. w roku 2014) oraz zysk z działalności operacyjnej na poziomie 0,6 mln zł (0,2 mln zł w porównywalnym okresie roku 2014).

W opinii zarządu, spółka może poprawić wyniki finansowe w całym 2015 r. dzięki uruchomieniu nowych wysokomarżowych linii produktowych, wzrostowi sprzedaży eksportowej oraz oszczędnościom uzyskanym w procesie restrukturyzacji przeprowadzonej przez nowy zespół osób zarządzających firmą.

d326ajm

"Wynik finansowy w I kwartale 2015 r. to efekt głównie poprawy marży na sprzedaży wyrobów gotowych oraz zwiększonemu wolumenowi sprzedanych produktów - o ponad 11% - w przypadku produktów foliowych i o ponad 17% w przypadku produktów wtryskowych. Drugim czynnikiem pozytywnie wpływającym na osiągnięty w I kwartale 2015 roku wynik jest spadek kosztów" - podano w informacji.

Grupa kapitałowa ERG S.A. to jeden z czołowych w kraju przetwórców tworzyw sztucznych. Spółka od 2005r. jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d326ajm

Podziel się opinią

Share
d326ajm
d326ajm