Trwa ładowanie...
d3zizfi

Ergis-Eurofilms chce w '10 o kilka procent zwiększyć wolumen sprzedaży

25.02. Warszawa (PAP) - Ergis-Eurofilms planuje w tym roku osiągnąć kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w ujęciu ilościowym. Spółka w najbliższych latach nie planuje wypłaty dywidendy...

Share
d3zizfi

25.02. Warszawa (PAP) - Ergis-Eurofilms planuje w tym roku osiągnąć kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w ujęciu ilościowym. Spółka w najbliższych latach nie planuje wypłaty dywidendy - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Tadeusz Nowicki, prezes Ergis-Eurofilms.

"W 2010 roku planujemy kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w ujęciu ilościowym. Jednak ze względu na kurs walutowy nie można być pewnym, że przełoży się to na wzrost sprzedaży w złotych" - powiedział Nowicki.

W 2009 roku sprzedaż spółki wyniosła 549,6 mln zł, EBITDA wyniosła 55,2 mln zł, a zysk netto 17,9 mln zł.

"Sprzedaż w 2009 roku była symbolicznie wyższa niż rok wcześniej. Utrzymanie sprzedaży jest sukcesem, ponieważ miniony rok był trudny dla europejskiej gospodarki" - powiedział Nowicki.

d3zizfi

Jego zdaniem w I kwartale 2010 roku należy się spodziewać pogorszenia wyników w ujęciu rok do roku.

"Pierwszy kwartał 2009 roku był najlepszy w historii grupy, dlatego nie należy oczekiwać, że powtórzymy ten wynik w pierwszym kwartale 2010 roku" - powiedział.

W najbliższych latach Ergis-Eurofilms nie planuje wypłaty dywidendy.

"Wiemy co robić z pieniędzmi. W najbliższych latach spółka nie zamierza wypłacać dywidendy, a zarobione fundusze będziemy przeznaczać na rozwój" - powiedział prezes.

W 2009 roku spółka rozpoczęła, wartą 24 mln zł, inwestycję w kolejną linię do produkcji folii stretch. Projekt będzie finansowany ze środków uzyskanych z Unii Europejskiej oraz kredytów bankowych. Zgodnie z zapowiedziami prezesa produkcja na nowej linii ma ruszyć w pierwszym kwartale 2011 roku. (PAP)

jru/ jtt/

d3zizfi

Podziel się opinią

Share
d3zizfi
d3zizfi