Trwa ładowanie...
d34d4kv
31-10-2016 09:22

Erne Ventures inwestuje w Super Liquid z branży cieczy zagęszczanych

Warszawa, 31.10.2016 (ISBnews) - Erne Ventures sfinalizował zakup udziałów w Super Liquid z branży cieczy zagęszczanych, poinformowała spółka, Wartość transakcji wyniosła 37 tys. zł, a super Liquid uzyskała rekomendację dofinansowania z NCBiR w kwocie blisko 2,3 mln zł, podano także.

d34d4kv
d34d4kv

"To już kolejna sfinalizowana inwestycja w tym roku. Fundusz wszedł w nowatorskie technologie grafenowe i rozszerzonej rzeczywistości (AR/VR), uzupełniając portfolio obejmujące perspektywiczne projekty z branży deweloperów gier, nanostali, budowy jachtów, czy też sektora samochodowego. Obecnie prowadzimy analizy w zakresie kolejnych inwestycji, mamy już podpisany list intencyjny ze spółką European Rehabilitation Clinic, która rozwija kompleksowy, telemedyczny system diagnostyczno-rehabilitacyjny"- powiedział prezes Arkadiusz Kuich, cytowany w komunikacie.

Spółka specjalizuje się w badaniach i komercjalizacji unikalnych właściwości cieczy zagęszczanych ścinaniem i poszukuje nowych możliwości wykorzystania cieczy m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym i sportowym, podano także.

"Elementy wykonane z cieczy zagęszczanych ścinaniem mogą być stosowane jako elastyczne elementy chroniące przed działaniem gwałtownych sił w odzieży ochronnej oraz w elementach konstrukcji maszyn narażonych na wysokie przeciążenia. W zależności od składu cieczy możliwa jest tak gwałtowna zmiana właściwości oraz tak skuteczne rozproszenie energii, iż nasze produkty będą mogły być z powodzeniem stosowane w przemyśle militarnym jako elementy kuloodporne lub odłamkoodporne czy też pełnić rolę ochrony przeciw fali uderzeniowej w opancerzeniu pojazdów. Na dalsze badania nasza firma uzyskała rekomendację dofinansowania z NCBiR w kwocie blisko 2,3 mln zł" - powiedział prezes Super Liquid Grzegorz Konrad, również cytowany w komunikacie.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital)
, który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

d34d4kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34d4kv