Trwa ładowanie...
dvdue2i

Esotiq ma umowę z FEZ FIZ należącym do TFI BGK dot. rozwoju sieci w Niemczech

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - Esotiq & Henderson zawarł umowę z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ Aktywów Niepublicznych (FEZ), zarządzanym przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK, dotyczący wspólnego inwestowania w rozwój spółki Esotiq Germany GmbH, podał Esotiq & Henderson. Umowa przewiduje podniesienie kapitału niemieckiej spółki o 2,5 mln euro, a nowe udziały mają objąć obie jej strony.

Share
dvdue2i

"Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, nie później niż w terminie 12 miesięcy od daty jej zawarcia, podjęta zostanie uchwała o podwyższeniu kapitału zakładowego Esotiq Germany GmbH o kwotę 2 500 000 euro, w wyniku której udziały nowej emisji zostaną objęte przez Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ Aktywów Niepublicznych i Esotiq & Henderson S.A." - czytamy w komunikacie.

Pod koniec grudnia Eotiq informowało, że Komitet Inwestycyjny TFI BGK podjął uchwałę potwierdzającej pozytywną ocenę proponowanej inwestycji Funduszu Ekspansji Zagranicznej FIZ Aktywów Niepublicznych wspólnie z Esotiq & Henderson w spółkę Esotiq Germany GmbH i upoważniającej zarząd TFI BGK do podjęcia decyzji inwestycyjnej dotyczącej tego projektu.

"Wsparcie takiego inwestora zapewnia nam komfort rozwoju na najważniejszym dla nas obecnie rynku zagranicznym, jakim są Niemcy. Czynsze są porównywalne z polskimi, ale ceny detaliczne naszych produktów mogą być wyższe. Niemcy to rynek o ogromnym potencjale i obecnie najbezpieczniejszy dla nas kierunek rozwoju" - powiedział prezes Esotiq & Henderson Adam Skrzypek, cytowany w komunikacie.

dvdue2i

Esotiq Germany GmbH rozwija w Niemczech sieć salonów sprzedaży Esotiq, oferujących bieliznę i kosmetyki tej marki.

"Esotiq & Henderson S.A., za pośrednictwem swojej spółki zależnej Esotiq Germany GmbH, prowadzi obecnie w Niemczech 4 salony marki Esotiq. Trzy z nich są własne, a jeden franczyzowy. Od kwietnia 2015 roku w Niemczech działa także internetowy sklep marki Esotiq" - czytamy w komunikacie.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

dvdue2i

Podziel się opinią

Share
dvdue2i
dvdue2i