Trwa ładowanie...
d107j6v
Waluty

Euforia (jednodniowa) po dobrych informacjach

Niezwykłą sesję obserwowaliśmy w dniu wczorajszym. W godzinach porannych indeksy zagraniczne znajdowały się na minusach, jednak potem wszystko świeciło się już zdecydowanie na zielono.
Share
d107j6v

Na początek Chiński Bank Centralny obniżył stopę rezerw obowiązkowych o 50 punktów bazowych, następnie doszło do zapowiedzi skoordynowanej akcji banków centralnych, a na koniec bardzo pozytwne dane, m.in. raport ADP o zmiane zatrudnienia, indeks Chicago PMI oraz indeks spodziewanych umów sprzedaży domów. Indeks S&P500 wzrósł o 4,3%, DAX 4,98%, CAC 4,22%.

Polski złoty po tych wydarzeniach umocnił się w ciągu dnia względem dolara amerykańskiego o 12 groszy, a względem euro 7 groszy. Główna para walutowa EURUSD również silnie zwyżkowała. Zamknięcie nastąpiło na poziomie 1,3445 i tym samym przebity został opór na poziomie 1,3412.

Euforia trwała jeden dzień. W dniu dzisiejszym na indeksach akcji zagranicznych oraz na polskim złotym obserwujemy ruch zgodny z trendem. Na indeksach nadal jest on spadkowy, a na parach walutowanych względem złotego - trend jest wzrostowy. Po "ochłonięciu" wczorajszymi wydarzeniami, spodziewamy się kontynuacji trendu spadkowego na indeksach zagranicznych oraz na parze EURUSD.

d107j6v

Najistotniejsze dane makroekonomiczne w dniu dzisiejszym to indeks IDM przemysłu o g. 16.
Para EURPLN testuje w dniu dzisiejszym wsparcie w postaci linii tenkan sen na poziomie 4,48 co może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji. Wg naszych prognoz, EURPLN zmierza do poziomu 4,72, gdzie przebiega minimalny zasięg cenowy wynikający z formacji trójkąta. Wczorajszy poziom na EURPLN był najwyższy od czerwca 2009 r.

Trend na wykresie dziennym EURUSD pozostaje spadkowy. W dniu wczorajszym para walutowa zamknęła się powyżej oporu na poziomie 1,3412 co może sugerować kontynuację korekty wzrostowej w trendzie spadkowym. Kolejne opory to: 1,3686, następnie 1,3728.

Para GBPUSD znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego. Kurs zbliża się do oporu na poziomie 1,5745 i może to być dobra okazaja do zajęcia krótkiej pozycji. Kolejny opór - kinjun sen - znajduje się na poziomie 1,5790.
Para AUDUSD dotarła do poziomie 1,3359, gdzie przebiega 61,8% zniesienia Fibonacciego. Po przetestowaniu tego poziomu rynek rozpoczął znizke i obecnie znajdujemy się już 120 pipsów niżej. Spodziewamy się dalszej kontynuacji spadku.

Kamil Oziemczuk

d107j6v

Podziel się opinią

Share
d107j6v
d107j6v