Trwa ładowanie...

Euro 2016 w Polsat Sport wykupiło 400 tys. osób

Szczyt sprzedażowy miał miejsce w ostatni weekend, tuż po rozpoczęciu turnieju.

Euro 2016 w Polsat Sport wykupiło 400 tys. osóbFot: Jim/Flickr
d4l41nf
d4l41nf

Aby obejrzeć wszystkie mecze Euro 2016 w Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD, trzeba zapłacić 99 zł. Dostęp wykupiło już ponad 400 tys. osób. Szczyt sprzedażowy miał miejsce w ostatni weekend, tuż po rozpoczęciu turnieju.


Osiągnięta do tej pory sprzedaż jest wyższa niż zakładali operatorzy. Jak podają wirtualnemedia.pl, dokładne dane poszczególnych operatorów nie są ujawniane. Jednak płatne transmisje Euro 2016 cieszą się czterokrotnie większą popularnością niż w 2012 roku, gdy za oglądanie meczów zdecydowało się zapłacić 100 tys. osób.
Klienci Cyfrowego Polsatu dostęp do programów Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD otrzymują bezpłatnie, jeśli podpiszą lub przedłużą umowę o dwa lata, podobnie nc+ z opcją multiroom. Multimedia Polska w ofercie ma pakiet za 79 zł i 99 zł, UPC za 99 zł, a Vectra od 19,99 do 99,90 zł.

d4l41nf

Część klientów wybiera transmisje za pośrednictwem platformy Ipla Grupy Polsat. Mimo że usługa jest płatna i kosztuje 99 zł, wielu widzów ma zastrzeżenia do jakości tych przekazów. Kibice na forach wytykali, że są opóźnienia, buforowanie i problemy techniczne, niewynikające z infrastruktury telekomunikacyjnej, jeżeli chodzi o szybkość łącza internetowego.

Cyfrowy Polsat od kilku dni bada sprawę, ale konkretów wciąż nie podaje. - Sprawdzamy, co mogło być źródłem ewentualnych problemów technicznych. Prosimy naszych abonentów o nadsyłanie szczegółowego opisu problemów na pomoc@ipla.pl, żeby precyzyjnie zidentyfikować, co mogło być powodem niedogodności - brzmi odpowiedź Olgi Zomer, rzeczniczki Cyfrowego Polsatu.

- Operator powinien zwrócić część pieniędzy za nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeżeli konsument na tyle się zraził, że nie chce już korzystać dalej z usług operatora, powinien wysłać wezwanie do poprawy infrastruktury - *wyjaśniła w programie #dziejesienazywo Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów*.- Jeżeli okaże się, że następnego dnia sytuacja się powtarza, klient powinien próbować odstąpić od umowy - dodała.

Transmisje Euro są dla Polsatu bardzo intratne. Nawet TVP,mimo niepewnych wpływów i pewnych kłopotów z finansowaniem, wydała potężne kwoty na prawa do transmisji tych meczów piłkarskich. Jak dowiedział się money.pl, za możliwość pokazywania 11 najważniejszych spotkań Euro 2016 TVP zapłaciła 40 mln zł.

d4l41nf

- Mecze Mistrzostw Europy z pewnością poprawią udziały w oglądalnościach TVP, niemniej wysoki koszt pozyskania sublicencji od Polsatu może spowodować brak ich przełożenia się na wymierne korzyści finansowe - komentuje Maciej Niepsuj, ekspert z domu mediowego MullenLowe.

Ci, którzy nie zapłacili za możliwość obejrzenia wszystkich spotkań Euro 2016, śledzili transmisje na zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce. Dotąd mecze pokazywały na terenie Polski m.in. niemieckie ZDF czy ARD. Inni oglądają mecze na kanałach hiszpańskich, brytyjskich czy czeskich.

Jak zdradził w programie #dziejesienazywo Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, stacje mają jednak zakodować mecze. Analogiczna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. UPC zablokowała wówczas możliwość oglądania walki bokserskiej Kliczko-Adamek, która była transmitowana na jednej z niemieckiej stacji.

d4l41nf

Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów twierdzi jednak, że wyłączenie sygnału oznacza złamanie umowy pomiędzy konsumentem a sieciami kablowymi czy platformami cyfrowymi.

- W takim wypadku jest to nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli mamy w pakiecie określoną liczbę programów i nie mamy rozpoczętego świadczenia usług, możemy żądać odszkodowania proporcjonalnie do usługi - przypomina ekspertka.

d4l41nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l41nf