Trwa ładowanie...

Euro, dolar i frank będą drożeć? Złoty złapał zadyszkę

Po dobrym początku roku polska waluta złapała lekką zadyszkę. W programie #dziejesienazywo Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz TMS Broker prognozuje jak w najbliższych miesiącach będzie wyglądał kurs zagranicznych walut. Dla płacących kredyty w obcej walucie są złe informacje.

Euro, dolar i frank będą drożeć? Złoty złapał zadyszkęŹródło: Fotolia, fot: Fotolia
d4bhb3e
d4bhb3e

*Po dobrym początku roku polska waluta złapała zadyszkę. W programie #dziejesienazywo Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz TMS Broker, prognozuje, jak w najbliższych miesiącach będzie wyglądał kurs zagranicznych walut. Dla płacących kredyty w obcej walucie nie są to dobre informacje. *

- 4,33-4,34 za jedno euro to maksimum w najbliższym czasie. Podobne niewielkie kilkugroszowe osłabienie może mieć miejsce w stosunku do franka szwajcarskiego - tłumaczy Bartosz Sawicki.

W poniedziałek za euro płacimy 4,28 zł, za dolara 3,75 zł, z kolei za franka szwajcarskiego 3,93 zł. Zdaniem Sawickiego, ewentualna podwyżka kursu nie powinna wynosić więcej niż 5 groszy.

Sprawa zupełnie inaczej wygląda w przypadku kursu funta szterlinga - w ostatnim czasie złoty wyraźnie umacniał się w stosunku do brytyjskiej waluty. Wszystko za sprawą wciąż możliwego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

d4bhb3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhb3e