Trwa ładowanie...
d390ibq

Eurocash podtrzymuje, że obecne warunki przejęcia Emperii są ostateczne (opis)

...

d390ibq
d390ibq

11.10. Warszawa (PAP) - Prezes Eurocash Luis Amaral podtrzymuje, że zaproponowane warunki przejęcia Emperii są ostateczne i nie zostaną już zmienione.

"Nie przewidujemy w żadnych okoliczności podniesienia oferty, uważamy, że jest godziwa. Są efekty synergii, a fakt, że nikt nie kwestionuje samej koncepcji jest najsilniejszym argumentem" - powiedział Amaral na poniedziałkowej konferencji prasowej Eurocash.

Poinformował, że Eurocash spotkał się już ze wszystkimi inwestorami finansowymi Emperii i przedstawił koncepcję fuzji.

"Jesteśmy po pierwszej rundzie spotkań z akcjonariuszami Emperii i Eurocash. Wielu akcjonariuszy w obu spółkach pokrywa się. Generalnie wszyscy są podekscytowani samą koncepcją, ale co oczywiste, ci którzy mają przewagę akcji Emperii chcą byśmy zapłacili więcej, a ci, którzy mają więcej akcji Eurocash, chcą byśmy zapłacili mniej" - powiedział Amaral.

d390ibq

Oferta publiczna Eurocash obejmuje 51.096.800 akcji serii K. Mają one zostać zaoferowane akcjonariuszom Emperii Holding w zamian za walory tej spółki.

Parytet wymiany, tj. liczba akcji serii K obejmowanych w zamian za jedną akcję spółki Emperia Holding SA, został ustalony na 3,76. Oznacza to, że jedna akcja Emperii będzie stanowiła wkład niepieniężny na 3,76 akcji serii K.

Objęcie przez inwestorów wszystkich akcji serii K pozwoli Eurocash na kontrolę ok. 89,9 proc. akcji Emperii przy zaproponowanym parytecie. Pozostałe do 10,1 proc. akcji Emperii może zostać objęte przez wymianę akcji Emperii na akcje serii L. Emisja do 11.285.056 warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nie więcej niż 11.285.056 akcji serii L Eurocashu może być kierowana do kwalifikowanych akcjonariuszy Emperii.

Spółka podała, że oferta kwalifikowana będzie przeprowadzona, o ile zapisy na akcje serii K będą większe niż liczba oferowanych akcji serii K.

d390ibq

Amaral powtórzył, że celem Eurocash jest osiągnięcie minimum 51 proc. głosów na WZA Emperii.

"Jednak jeśli obejmiemy mniej akcji, a uznamy, że mimo to daje nam to możliwość wpływu na Emperię, to możemy tę transakcję zrobić" - powiedział.

Jeśli w wyniku oferty publicznej Eurocash będzie miał co najmniej 51 proc. głosów na WZA Emperii, ale mniej niż 85 proc., oferta może zostać zredukowana, aby kupić nie mniej niż 51 proc. akcji Emperii. W takim przypadku spółka nie przeprowadzi oferty kwalifikowanej.

d390ibq

Eurocash czeka teraz na otrzymanie zgody UOKiK na dokonanie koncentracji. Liczy, że zgoda zostanie przyznana do 9 listopada.

Warunkami rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje serii K są obok zgody UOKiK m.in. rejestracja przez sąd uchwały w sprawie zmiany statutu Eurocash i uchwały w sprawie oferty kwalifikowanej.

Do 15 listopada spółka planuje ustalić i podać cenę emisyjną, a w dniach 15-23 listopada przewidywane jest przyjmowanie zapisów na akcje spółki.

d390ibq

Przydział akcji oferowanych planowany jest na 3 grudnia. Spółka zakłada, że prawa do akcji będą notowane na GPW od około 13 grudnia.

Eurocash ocenia, że uzyskanie kontroli nad Emperią i jej integracja w ramach grupy powinny umożliwić osiągnięcie znaczących synergii, głównie w zakresie poprawy warunków zakupu towarów, ograniczenia kosztów zarządzania i logistyki, rozszerzenie asortymentu.

Eurocash nie wyklucza sprzedaży niektórych aktywów Emperii lub zmiany modelu działalności niektórych linii biznesowych Emperii, w szczególności sieci sklepów Stokrotka.

Zarząd i założyciele Emperii są przeciwni propozycji Eurocashu.

W poniedziałek ok. godz. 11.25 za akcje Emperii płacono 102,5 zł, a kurs Eurocash wynosił 24,15 zł.(PAP)

pel/ jtt/

d390ibq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d390ibq