Trwa ładowanie...

Eurodolar ponownie testuje linię trendu spadkowego

Nad ranem kurs EUR/USD pozostaje cały czas pod poziomem 1,30, ponownie testując linię trendu spadkowego. Gdyby została ona przebita, możliwy krótkoterminowy zasięg to 1,31. Trend jednak cały czas pozostaje spadkowy i w dłuższym terminie może nastąpić zniżka do poziomu 1,26.

Share
Eurodolar ponownie testuje linię trendu spadkowego
Źródło: TMS
d4m1ake

Dziś pojawi się kilka odczytów makroekonomicznych z Europy i Stanów Zjednoczonych. Federalny Urząd Pracy poda wartość stopy bezrobocia w Niemczech w grudniu (prognoza zakłada utrzymanie się poziomu 6,9 proc.) Poznamy indeksy PMI dla przemysłu w Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Prognoza odpowiednio zakłada spadek z 44,8 do 44,5 pkt. oraz z 47,6 do 47,5 pkt. Tym samym wartości indeksów cały czas pozostają poniżej granicznej wartości 50 pkt. Jeżeli prognozy się potwierdzą, dla Szwajcarii będzie to czwarty, a dla Wielkiej Brytanii trzeci z rzędu miesiąc spadku aktywności sektora produkcyjnego. Poznamy również analogiczny odczyt dla Stanów Zjednoczonych- indeks ISM dla przemysłu w grudniu. Prognoza zakłada wzrost z 52,7 do 53,2 pkt. Wsparciem dla odczytu mogą być ostatnie dobre dane o liczbie osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych (4- tygodniowa średnia spadła do najniższego poziomu od kwietnia 2008 roku- 375 tys..) oraz wzmożona aktywność zarówno producentów jak i konsumentów w okresie
przedświątecznym. Wartość indeksu ISM dla przemysłu w USA nie spadła poniżej 50 pkt. od połowy 2009 roku. Ponadto pojawi się komunikat z posiedzenia FOMC, w którym spodziewane jest wyrażenie stanowiska komitetu odnośnie dalszego luzowania polityki monetarnej. Dziś również odbędzie się aukcja 3- i 6- miesięcznych bonów skarbowych Belgii.

Jednak ważniejsza aukcja odbędzie się jutro, kiedy to Niemcy zaoferują 10- letnie obligacje o wartości 5 mld EUR. Ponadto w tym miesiącu (12-13 stycznia) czekają nas jeszcze najbardziej interesujące aukcje: 3- letnich obligacji Hiszpanii i 5- letnich obligacji Włoch. Złoty wczoraj ze względu na brak handlu na głównych rynkach nie odnotował większych zmian. Kurs EUR/PLN po odbiciu się od linii 61,8 proc. zniesienia Fibonacciego impulsu wzrostowego zapoczątkowanego w połowie października, w ostatnich dniach nie może wybić się nad linię 38,2 proc. Nad ranem kurs wynosi 4,45, a USD/PLN 3,43. W dniu dzisiejszym możliwe jest utrzymywanie się kursu złotego przy obecnych poziomach z przedziałem wahań 3,40- 3,46 na USD/PLN i 4,44- 4,47 na EUR/PLN.
Szymon Zajkowski
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d4m1ake

Podziel się opinią

Share
d4m1ake
d4m1ake