Trwa ładowanie...
d4f760o

EuroRating podniósł perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu do pozytywnej

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - EuroRating podniósł perspektywę ratingu nadanego spółce Cyfrowy Polsat do pozytywnej ze stabilnej. Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie BB-, poinformowała agencja.

Share
d4f760o

"Podwyższenie perspektywy ratingu Cyfrowego Polsatu związane jest zakończonym sukcesem procesem refinansowania wyemitowanych wcześniej przez spółki z grupy wysokooprocentowanych obligacji denominowanych w euro i w dolarach, które służyły sfinansowaniu przejęcia Polkomtela" - czytamy w komunikacie.

EuroRating spodziewa się, że poprawa uzyskiwanego wyniku netto, związana z redukcją kosztów finansowych (spółka szacuje ten efekt na 400 mln zł rocznie), pozwoli Cyfrowemu Polsatowi na przyspieszenie budowy wartości kapitału własnego oraz zwiększania jego udziału w strukturze pasywów grupy, w której wciąż istotnie dominują zobowiązania, podano także.

"Agencja oczekuje także, że przeprowadzone refinansowanie zadłużenia ułatwi spółce również poprawę sytuacji płynnościowej" - czytamy w komunikacie.

d4f760o

W lutym br. Grupa Cyfrowy Polsat spłaciła obligacje Senior Notes wyemitowane przez spółkę zależną od Cyfrowego Polsatu - Eileme 2 AB (publ), stanowiące jeden z elementów finansowania udzielonego m.in. spółce Polkomtel, o wartości nominalnej 542,5 mln euro i 500 mln USD, co zakończyło proces refinansowania dotychczasowego zadłużenia Grupy.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

(ISBnews)

d4f760o

Podziel się opinią

Share
d4f760o
d4f760o