Trwa ładowanie...
d1ma0yj

Eurotel kupił 33 proc. udziałów w Media System za ok. 41,3 tys. zł

01.12. Warszawa (PAP) - Eurotel, prowadzący sieć sprzedaży produktów i usług związanych z telefonią komórkową, zawarł umowę nabycia 528 udziałów, stanowiących łącznie 33 proc....
Share
d1ma0yj

01.12. Warszawa (PAP) - Eurotel, prowadzący sieć sprzedaży produktów i usług związanych z telefonią komórkową, zawarł umowę nabycia 528 udziałów, stanowiących łącznie 33 proc. kapitału zakładowego spółki Media System, działającej w segmencie telesprzedaży - poinformował Eurotel w komunikacie. Wartość transakcji to blisko 41,3 tys. zł.

Transakcja jest finansowana ze środków własnych spółki Eurotel.

Eurotel poinformował, że dopuszcza możliwość zwiększenia w przyszłości zaangażowania kapitałowego w działalność Media System, przy założeniu odpowiedniego zwiększenia ilości udziałów wspólnika ponoszącego ciężar współfinansowania rozwoju tej spółki.

d1ma0yj

W komunikacie poinformowano, że Media System działa na rynku w segmencie telesprzedaży (call-center) od ponad trzech miesięcy wykazując "znaczącą dynamikę wzrostu przychodów". Dodano, że głównym klientem tej spółki jest obecnie "jeden z wiodących operatorów telekomunikacyjnych", jednak nie podano jego nazwy.

Jak podał Eurotel umowa została uznana za istotną ze względu na rosnące znaczenie takiego kanału sprzedaży, możliwą synergię z podstawową działalnością spółki oraz zakładany znaczący wzrost przychodów przejmowanego podmiotu w przyszłości.

Dodano, że zawarta transakcja jest kontynuacją realizacji strategii dywersyfikacji źródeł przychodów przy założeniu inwestowania w projekty zbliżone do podstawowej branży, w jakiej działa Grupa Eurotel.

Między stronami umowy nie istnieją powiązania kapitałowe.(PAP)

jow/ osz/

d1ma0yj

Podziel się opinią

Share
d1ma0yj
d1ma0yj