Trwa ładowanie...
ycipk-y4x4lp

Fałszywi taksówkarze grasują po Warszawie. "Można zapłacić 300 zł za kilometr"

O fałszywych taksówkarzach, którzy naciągają nieostrożnych, słychać nie od dziś. Jednak redaktor portalu Niebezpiecznik.pl zauważył inną, niepokojącą praktykę. Do oszusta wysłały go osoby, które wcześniej "czatowały" przy prawdziwych taksówkach. Kilometr w fałszywej kosztował 250 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści liczą sobie nawet 300 złotych za kilometr.
Oszuści liczą sobie nawet 300 złotych za kilometr. (Fotolia, Fot: Elena Petrova)
ycipk-y4x4lp

O sprawie informuje Marcin Maj z portalu Niebezpiecznik.pl. Poszukiwał taksówki przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Szybko znalazł się koło niego kierowca.

- Auto było "z kogutem", miało oznaczenia i normalny cennik. Taksówkarz stał obok i pytał ludzi, czy nie potrzebują taksówki - rozpoczyna historię Maj. - Podchodzę i mówię, że chcę jechać. Taksówkarz w tym momencie mówi: "o przepraszam, zapomniałem że zaraz mam inny kurs, pan podejdzie do kolegi" - pisze dalej.

U drugiego taksówkarza sytuacja się powtórzyła. Ten kierowca zasłonił się tym, że inny czeka na postoju znacznie dłużej, dlatego też odesłał dziennikarza do trzeciego z kolei kierowcy. Jego samochód nie był już jednak oznakowany, co wzbudziło podejrzenia. Marcin Maj zapytał "taksówkarza" o cennik.

ycipk-y4x4lp

Zobacz też: PIT 2020. Skarbówka wypełni za nas, ale lepiej wszystko posprawdzać

- My proszę Pana jeździmy według normalnego cennika - tłumaczył kierowca.

- Ale gdzie jest ten cennik? - zapytał redaktor.

ycipk-y4x4lp

- Chcesz Pan jechać, czy nie? - odparował oszust.

Przy wsiadaniu do samochodu odsłonił cennik, który wcześniej skutecznie zasłaniał plecami. Samo otwarcie drzwi w tej "taksówce" kosztowało 50 złotych. Ale jeszcze lepiej prezentuje się cena za kilometr - 250 złotych.

Czytaj też: Taksówkarz narzeka, taksówkarz strajkuje, taksówkarz kasuje. 110 zł za 8,5 km

ycipk-y4x4lp

- Dlaczego do tego gościa skierowali mnie "prawdziwi" taksówkarze? A może nie byli to prawdziwi taksówkarze tylko "naganiacze", którzy ustawili się przy prawdziwych taksówkach? - zastanawia się Maj. Dodaje, że wróci pod Warszawę Zachodnią, aby to sprawdzić.

Sprawdź: 2 tysiące zł do Amsterdamu, 700 do Poznania. Taksówkarze opowiadają o swoich najdłuższych kursach

Na stronie miasta widnieją wytyczne dot. tego, co powinna posiadać każda legalna taksówka. Oprócz identyfikatora kierowcy taksówki (który powinien znajdować się w pojeździe w widocznym dla pasażera miejscu) i cennika na prawej szybie tylnych drzwi, pasażer powinien też zobaczyć m.in. numer boczny (który jest jednocześnie numerem licencji). Na przednich drzwiach powinny natomiast znajdować się: pas żółto-czerwony i herb Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-y4x4lp

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-y4x4lp

ycipk-y4x4lp
ycipk-y4x4lp