Trwa ładowanie...
dz8iuhs

Famur wyemituje obligacje serii A o łącznej wartości nominalnej do 108 mln zł

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Famur postanowił o emisji 108 tys. obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej do 108 mln zł, podała spółka.

Share
dz8iuhs

"Zgodnie z intencją zarządu, emitowana seria A obligacji jest pierwszą transzą uruchomionego programu emisji obligacji, którego czas trwania przewiduje się do 31.12.2017 r. Zarząd Famur będzie decydował o emisji kolejnych transz w zależności od potrzeb finansowych emitenta, związanych ze zwiększaniem aktywności rynkowej oraz rozwojem organizacji" - czytamy w komunikacie.

Famur wyemituje zabezpieczone obligacje serii A o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 108 mln zł. Wartość nominalna i emisyjna jednej obligacji serii A będzie wynosić 1 tys. zł, podano także.

"Obligacje serii A będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej opartej o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę, dla każdego okresu odsetkowego. Odsetki od obligacji serii A będą wypłacane co 6 miesięcy. Warunki emisji obligacji serii A nie przewidują świadczeń niepieniężnych. [?] Cel emisji obligacji serii A nie został określony" - czytamy dalej.

Wcześniej Famur zdecydował o uruchomieniu programu emisji obligacji do łącznej kwoty 500 mln zł.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

dz8iuhs

Podziel się opinią

Share
dz8iuhs
dz8iuhs