Trwa ładowanie...

Farmacja zwalnia na potęgę

Nowe zasady refundacji leków pozbawią pracy w branży farmaceutycznej
11-13 tys. osób

Share
Farmacja zwalnia na potęgę
d1a734l

Nowe zasady refundacji leków pozbawią pracy w branży farmaceutycznej 11-13 tys. osób - donosi "Puls Biznesu", powołując się na szacunki firmy badawczej IMS Health.

Po 2 tys. osób w firmach farmaceutycznych i hurtowniach, następne 7-9 tys. w aptekach - wylicza szef polskiego oddziału IMS Health Michał Pilkiewicz.

Analityk firmy badawczej PMR Agnieszka Skonieczna zwraca uwagę, że producenci zaczęli restrukturyzować biznes już w 2011 r., a apteki długo wstrzymywały się z cięciami.

"Dlatego firmy farmaceutyczne mają szansę na przyrost zatrudnienia już w 2014 r. Co innego apteki, gdzie redukcje zazwyczaj wiążą się z zamknięciem nierentownych placówek" - mówi.

d1a734l

Według Zdzisława Sabiłły z firmy konsultingowej Pharma Business Administration, ustawa refundacyjna może też zaszkodzić samemu ustawodawcy.

"Z jednej strony nowe prawo przyniesie publicznemu płatnikowi ponad 1 mld zł oszczędności. Z drugiej jednak, spadek przychodów przedsiębiorców i zwolnienia to mniejsze wpływy z podatków oraz wzrost wydatków na zasiłki dla bezrobotnych" - podkreśla.

d1a734l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a734l