Trwa ładowanie...
d3e6wdz

FBSerwis kupiło spółkę z branży gospodarowania odpadami, będą kolejne przejęcia

Warszawa, 27.03.2015 (ISBnews) - FBSerwis nabyło 100% udziałów w ProEkoNatura, zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych oraz zarządzającej składowiskiem odpadów w woj. dolnośląskim. Prezes Artur Pielech zapowiada "całą serię" podobnych przejęć w różnych regionach Polski.

Share
d3e6wdz

"Jako właściciele ProEkoNatura wchodzimy do województwa dolnośląskiego. To dla nas pierwszy krok - otwarcie całej serii przejęć, które planujemy przeprowadzić w różnych regionach Polski. Nasi właściciele - Hiszpański Ferrovial i Budimex -w pełni popierają strategię rozwoju poprzez przejęcia na rynku odpadowym, który charakteryzuje się dużymi barierami wejścia" - powiedział Pielech, cytowany w komunikacie.

Dodał, że przejmowana firma osiąga roczne przychody rzędu 15 mln zł i będzie działać przez co najmniej 20 lat.

"Do tej świadczyliśmy usługi związane z gospodarką odpadami tylko na terenie województwa wielkopolskiego. Dzięki tej akwizycji wyraźnie wzmacniamy tę część naszego biznesu. Traktujemy rynek odpadów po tzw. 'rewolucji śmieciowej' z roku 2013 jako bardzo perspektywiczny dla silnych kapitałowo graczy, posiadających doświadczenie w tego rodzaju działalności" - wyjaśnił Pielech.

d3e6wdz

FBSerwis jest zainteresowany firmami, które posiadają status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK), czyli zakładu zagospodarowania odpadów o mocy przerobowej wystarczającej do przyjmowania i przetwarzania odpadów z obszaru zamieszkałego przez co najmniej 120 tys. mieszkańców, lub planującymi taki status uzyskać w bliskiej przyszłości.

Firma ProEkoNatura zmieni wkrótce nazwę na FBSerwis Dolny Śląsk. Prowadzi działalność - RIPOK i składowisko odpadów - w Ścinawce Dolnej w Kotlinie Kłodzkiej. Strumień odpadów, który obsługuje rocznie, to 90 tys. ton w części mechanicznej i 35 tys. ton w części biologicznej. Składowisko obecnie ma pojemność 150 tys. ton odpadów. Po transakcji ma zostać rozbudowane, by przyjmować 600 tys. ton odpadów.

FBSerwis przypomina, że planuje zamknąć 2015 rok przychodami na poziomie 100 mln zł, a w perspektywie najbliższych 3 lat planuje w drodze wzrostu organicznego oraz dzięki przejęciom wzrosnąć 4-5 razy.

FBSerwis jest polską firmą, założoną przez Budimex i Ferrovial Services. Działalność FBSerwis obejmuje usługi w zakresie: kompleksowej obsługi nieruchomości (Facility Management), utrzymania przemysłowego, kompleksowego utrzymania infrastruktury, usług środowiskowych i dotyczących efektywności energetycznej.

(ISBnews)

d3e6wdz

Podziel się opinią

Share
d3e6wdz
d3e6wdz