Trwa ładowanie...
d40s3kp

Fed jest bezsilny, najwyżej może przesunąć "zawieruchę" w czasie - El-Erian z PIMCO (opinia)

08.08. Nowy Jork (PAP/int.) - Amerykańska Rezerwa Federalna jest bezsilna w przywróceniu gospodarki USA do zdrowia. Najlepsze, co może zrobić, to odsunąć "zawieruchę" w czasie -...
Share
d40s3kp

08.08. Nowy Jork (PAP/int.) - Amerykańska Rezerwa Federalna jest bezsilna w przywróceniu gospodarki USA do zdrowia. Najlepsze, co może zrobić, to odsunąć "zawieruchę" w czasie - ocenia Mohamed El-Erian, prezes Pacific Investment Management Co.

"Fed jest bezsilny w przywróceniu gospodarki USA do zdrowia. Najlepsze, co może zrobić to trochę odłożyć +burzę+ w czasie" - powiedział szef Pacific Investment Management Co. w CNN Money.

"Rezerwa Federalna nie ma narzędzi, aby wspierać wzrost gospodarczy i poradzić sobie z problemami strukturalnymi" - dodał.

d40s3kp

"Bank centralny USA waha się z podejmowaniem szybkich działań - Fed powstrzymał się z dalszym luzowaniem polityki monetarnej podczas swojego posiedzenia w ubiegłym tygodniu - częściowo z powodu obaw o to, co dzieje się na zagranicznych rynkach, a szczególnie w Europie" - ocenił El-Erian.

Szef PIMCO dodał, że zawsze kiedy Fed coś zrobi, to stwarza problemy gdzie indziej.

El-Erian ocenił, że w gospodarce potrzeba jednoczesnych działań na wielu frontach - funkcjonowania rynku pracy, sektora nieruchomości, rynków kredytowych, infrastruktury, reform fiskalnych.

Amerykańska Rezerwa Federalna powstrzymała się na swoim dwudniowym posiedzeniu w ub. tygodniu od wprowadzenia dodatkowych działań, mających na celu pobudzenie amerykańskiej gospodarki. Fed zadeklarował jednak gotowość do poluzowania monetarnego w przyszłości "jeśli będzie potrzebne".

d40s3kp

Amerykańscy bankierzy centralni ocenili, że wzrost gospodarczy w USA uległ spowolnieniu w pierwszej połowie 2012 roku, i że wciąż istnieje ryzyko pogorszenia się sytuacji gospodarczej.

Fed pozostawił bez zmian główną stopę procentową, która nadal wynosi 0-0,25 proc. Jednocześnie Fed powtórzył deklarację o zamiarze pozostawienia bez zmian w USA "wyjątkowo niskich stóp procentowych do późnego 2014 roku".(PAP)

aj/ osz/

d40s3kp

Podziel się opinią

Share
d40s3kp
d40s3kp