Trwa ładowanie...
d39r6ai

Fed rozpocznie ograniczanie programu QE dopiero w marcu 2014 - ekonomiści (opinia)

21.10. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna może rozpocząć ograniczanie swojego programu stymulowania gospodarki dopiero w marcu 2014 r. - oceniają...
Share
d39r6ai

21.10. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna może rozpocząć ograniczanie swojego programu stymulowania gospodarki dopiero w marcu 2014 r. - oceniają ekonomiści.

Rezerwa Federalna odłoży pierwszą redukcję swojego programu odkupu obligacji do marca 2014 z powodu zakończonego kilka dni temu "shutdown", który wpłynie na obniżenie PKB za IV kw. i zakłócił publikację danych makro - wynika z ocen ekonomistów.

Na swoim posiedzeniu 18-19 marca 2014 Fed obniży miesięczny odkup obligacji do 70 mld USD z obecnych 85 mld USD - oceniają.

d39r6ai

Trwający, od 1 października, 16 dni impas budżetowy w USA spowodował redukcję wzrostu PKB w IV kw. o 0,3 pkt. proc. - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów przez agencję Bloomberg.

Fed już zaskoczył rynki, kiedy podczas swojego posiedzenia 17-18 września powstrzymał się przed zmianami w swojej polityce.

"Fed czeka na więcej danych z gospodarki, które potwierdzą, że zmierza ona w kierunku, jaki zakładają bankowcy z Rezerwy Federalnej. Teraz, kiedy nie mamy danych, albo są one niejednoznaczne, Fed nie czuje się pewnie co do swoich prognoz" - mówi Laura Rosner, ekonomistka BNP Paribas SA w Nowym Jorku, wcześniej związana z Federal Reserve Bank of New York.

Najbliższe dwa posiedzenia Fed w tym roku zaplanowano na 29-30 października i 17-18 grudnia.

"Fed nie zdecyduje się na ograniczenie QE w październiku" - mówi Joseph LaVorgna, główny ekonomista ds. rynków amerykańskich w Deutsche Bank Securities Inc. w Nowym Jorku.

Dodaje, że w grę wchodzi jeszcze grudniowe posiedzenie Fed, ale dane makro z gospodarki za październik mogą nie być zbyt realne. (PAP)

aj/ gor/

d39r6ai

Podziel się opinią

Share
d39r6ai
d39r6ai