Trwa ładowanie...
d3jntye

Fed utrzymał stopy procentowe bez zmian, zgodnie z oczekiwaniami

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił nie zmieniać poziomu stóp procentowych, poinformował Fed po posiedzeniu. Fed podtrzymał też stanowisko, według którego podwyżka stóp jest nadal możliwa.

Share
d3jntye

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku - analitycy spodziewali się, że do podwyżki stóp dojdzie najprawdopodobniej w grudniu.

"Aby wspierać postęp w kierunku maksymalizacji zatrudnienia i stabilności cen, Komitet podtrzymał dziś stanowisko, według którego docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych na poziomie 0-0,25% pozostaje właściwy. Określając, jak długo utrzymać ten zakres docelowy na następnym posiedzeniu, Komitet będzie oceniał postęp - zarówno zrealizowany, jak i oczekiwany - w kierunku maksymalnego zatrudnienia i 2-proc. inflacji" - czytamy w komunikacie.

Fed powtórzył też, że dokonując tej oceny, będzie brał pod uwagę "szeroki zakres informacji, w szczególności dotyczących warunków na rynku pracy, wskaźników presji inflacyjnej i oczekiwań inflacyjnych oraz dane dotyczące wydarzeń o charakterze finansowym i międzynarodowym".

"Komitet przewiduje, że wzrost docelowego zakresu stopy procentowej dla funduszy federalnych będzie właściwa, kiedy dostrzeże dalszą poprawę na rynku pracy oraz osiągnie 'rozsądny' poziom przekonania, że inflacja wróci do 2-procentowego celu w średnim terminie" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d3jntye

Podziel się opinią

Share
d3jntye
d3jntye